Ботев (Пловдив) отново ще има дублиращ отбор през новия сезон. Това обяви финансовият благодетел на "жълто-черните" Илиян Филипов. 

За последно вторият тим на "канарчетата" се състезаваше във Втора лига през сезон 2024/25.

"Ще имаме дублиращ отбор. Имаме позволение от БФС. Работим по селекцията, защото ще ни трябват още момчета. Това е един много добър шанс за момчетата от школата да се сблъскат с мъжкия футбол", коментира босът на Ботев на пресконференцията по представянето на новия старши треньор на "жълто-черните" Станислав Генчев.