Черно море и Ботев (Пловдив) завършиха при 1:1 в двубой от Групата за Лига Европа на 30-ия кръг на Efbet лига на базата на "канарчетата" в Коматево.

Домакините стартираха страхотно и в 17-ата минута бяха на сантиметри от гола, но Филип Филипов уцели напречната греда. Десет по-късно Стефан Велев пропусна чудесна възможност за Черно море, а "моряците" поведоха в края ба първата част след гол с глава на Стефан Станчев (1:0).

Втората част започна вяло и в началните й минути липсваха опасни положения. Това се промени в 69-ата минурта, в която Атанас Илиев се разписа за 1:1, а следващите 4 минути "канарчетата" пропуснаха още една сериозна възможност, а техен гол беше отменен заради засада.

С равенството Черно море остана на седмото място на 5 точки и мач повече от Левски, което засилва интригата два кръга преди края при победа на "сините" над Царско село от 20:00 часа тази вечер. Ботев пък е последен в четворката за Лига Европа със седмия си пореден мач без победа.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЧЕРНО МОРЕ 1:1
0:1 Стефан Станчев (43'), 1:1 Атанас Илиев (69')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
17'  ГРЕДА за домакините! Филип Филипов се озова на добра позиция и стреля, но топката срещна напречната греда.
36'  Сериозен пропуск и за Черно море! Стефан Велев се озова сам срещу Янко Георгиев, но вратарят излезе предвидливо и блокира удара му.
43'  ГООООЛ за Черно море! Стефан Станчев бележи с глава след центриране от корнер.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
69'  ГООООЛ за Ботев! Атанас Илиев засече центриране отляво и заби топката в мрежата покрай битката греда за 1:1.
72'  Страхотна възможност за Ботев! Емануел Току получи топката пред врата и стреля, но се получи рикошет.
73'  ОТМЕНЕН ГОЛ на Ботев! Виктор Генев се разписа с глава, но е бил зад гърба на отбраната на гостите.
90' Край на мача!

Ботев ПловдивБОТЕВ: 1. Янко Георгиев, 2. Джоната Перейра (46  11. Кристиан Добрев), 4. Виктор Генев, 5. Марио Младеновски, 10. Славчо Шоколаров (60  3. Па Конате), 14. Бисер Бонев (67  13. Мишел Еспиноза), 17. Салиф Сисе (46  9. Атанас Илиев ), 21. Емануел Току (85  25. Станислав Работов), 22. Реда Рабей, 26. Мите Цикарски, 28. Филип Филипов
Резерви: 33. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 9. Атанас Илиев, 11. Кристиан Добрев, 13. Мишел Еспиноза, 16. Благовест Данчев, 25. Станислав Работов
Треньор: Азрудин Валентич

Черно мореЧЕРНО МОРЕ: 22. Георги Георгиев, 6. Виктор Попов, 5. Стефан Станчев , 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 29. Файсел Касми (75  32. Мартин Дичев), 77. Стефан Велев, 10. Илиан Илиев (68  20. Зе Гомеш), 23. Пабло Гарсия, 15. Леандро Андраде  (75  7. Родриго Вилела), 9. Исмаил Иса (82  27. Даниел Димов)
Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 27. Даниел Димов, 32. Мартин Дичев, 8. Емил Янчев, 88. Павел Георгиев, 7. Родриго Вилела, 20. Жозе Гомеш
Треньор: Илиан Илиев

Съдия: Станимир Тренчев
Стадион: "Коматево", Пловдив