Ботев Пловдив победи Ботев Враца като гост с 2:1. Срещата бе белязана и със съдийска грешка! В последната минута попадение на домакините бе неправилно отменено.

Двата тима предложиха отворен футбол, а през първата част паднаха две попадения в рамките на две минути. В 23-ата Валери Домовчийски стигна до топката при разбъркване пред вратата на "канарчетата" и отблизо я прати в мрежата за 1:0. В следващата атака пловдивчани също реализираха. След центриране в наказателното поле Мите Цикарски свали с глава за Джонатан Перейра, който по земя прати топката във вратата на Краси Костов - 1:1.

След почивката отново имаше напечени моменти. В 70-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа. Самир Аясс бе изблъскан в гръб от Кевин Янсон и реферът Иво Андреев не се поколеба да отсъди наказателен удар. Петър Атанасов стреля, но Георги Аргилашки спаси.

Малко след това "канарчетата" поведоха. Мите Цикарски получи добро центриране и с глава реализира за 2:1.

В последната минута дойде голямата грешка на съдиите. Самир Аясс се ориентира най-бързо при меле пред Аргилашки, за да отбележи от метър. Страничният рефер обаче вдигна флага за засада на асистента Аласан Ндайе. При повторението се видя, че такава няма.

Ботев (Пловдив) събра 24 точки и е на 10-ото място. Ботев (Враца) пък е с 18 на 13-ото място.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството
Купа на България - сезон 2020/2021

Ботев (Враца) - Ботев (Пловдив) 1:2
1:0 Валери Домовчийски (23'), 1:1 Джонатан Перейра (24'), 1:2 Мите Цикарски (77')

Срещата по минути:
1- Начало на мача
23 -  ГОЛ ЗА БОТЕВ (ВРАЦА)! Валери Домовчийски стигна до топката при разбъркване пред вратата на "канарчетата" и отблизо я прати в мрежата за 1:0.
24 -  ГОЛ ЗА БОТЕВ (ПЛОВДИВ)! След центриране в наказателното поле Мите Цикарски свали с глава за Джонатан Перейра, който по земя прати топката във вратата на Краси Костов
40-  Ботев (Враца) има сериозни претенции към главния съдия Андреев. Даниел Генов претендира, че е задържан в наказателното поле на пловдивчани, но до сигнал от рефера не се стигна
45- Край на първото полувреме
___________________________
46- Начало на второто полувреме
50- Аласан Ндиайе се пласира отлично при центриране от фаул. Насочването му с глава не бе добро и топката излезе в аут.
70- Дузпа за Ботев (Враца)!
71-
Пропуск! Петър Атанасов стреля, но Аргилашки спасява!
77'
 ГОЛ ЗА БОТЕВ (ПЛОВДИВ)! Мите Цикарски бележи с глава за 2:1.
90- Отменен гол на Ботев (Враца)! Самир Аясс се ориентира най-бързо при меле пред Аргилашки, за да отбележи от метър. Страничният рефер обаче вдигна флага за засада на асистента Аласан Ндайе. При повторението се видя, че засада няма
90+4- Край на мача!

POFK Botev VratsaБотев (Враца): 33. Красимир Костов, 81. Атанас Зехиров, 37. Венцислав Керчев, 18. Илия Миланов, 77. Мартин Николов, 23. Христо Златински, 24. Аласан Н'Диайе, 94. Юлиан Ненов, 10. Петър Атанасов, 30. Валери Домовчийски , 9. Даниел Генов
Резерви: 1.Христо Митов, 28.Самир Аясс, 6.Даниел Гаджев, 5.Костадин Ничев, 20.Дориан Бабунски, 88.Уелингтон Силва, 14.Димитър Буров
Треньор:
Веселин Великов

Ботев ПловдивБОТЕВ (ПД): 33. Георги Аргилашки, 2. Джонатан Перейра , 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 7. Маркиньос, 10. Славчо Шоколаров, 21. Емануел Току, 24. Кевин Янсон, 25. Станислав Работов, 26. Мите Цикарски , 28. Филип Филипов
Резерви: 1. Янко Георгиев, 11.Кристиан Добрев, 14.Бисер Бонев, 19.Анвар Елионуси, 22.Реда Рабеѝ, 79. Атанас Чернев
Треньор: Азрудин Валентич

Враца, „Христо Ботев“
Съдия: Иво Андреев
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение