Царско село и Ботев (Пловдив) завършиха при 0:0 в първия мач от програмата на шестия кръг на efbet Лига.

Двубоят започна по-добре за домакините, които пропуснаха да открият резултата в първите пет минути, но последва пропуск от добра позиция на Шопов. Последваха силни минути за Ботев, но без реални голови ситуации. За липсата на точност в завършващата фаза на "канарчетата" допринесе липсата на централния нападател Атанас Илиев, който по-рано днес подписа с италианския Асколи.

Winbet - победата е емоция! (18+)

През втората част също имаше много борба по мокрия терен на комплекса "Царско село"  за сметка на чистите голови положения. Минути преди края на срещата нападателят на Ботев се отличи с три пропуска в три поредни минути, а на сантиметри от гола остана и Маркиньос.

Ботев (Пловдив) се изравни с Черно море на върха в класирането на първенството. "Канарчетата" вече имат 11 точки, с колкото са и варненци. Царско село пък е на 8-а позиция с 6

ЦАРСКО СЕЛО - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 0:0

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
4' Първи удар в срещата! Луи Нганиони от Царско село шутира, но не затрудни Георги Аргилашки.
5'  Страхотен пропуск н Царско село! Васил Шопов беше изведен от Гаетан Миси Мезу, но прати топката високо над вратата.
15' Първи удар на Ботев в мача! Неделев шутира, но топката преминава покрай гредата.
38' Шанс за Ботев! Рабей отправи силен удар, но над напречната греда.
40' Дилан Мертенс пробва шут от над 25 метра, но Георгиев спаси.
45+1' Тодор Неделев стреля от пряк свободен удар, но право в стената.
45+1' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
51' Шанс за Ботев! Виктор Генев отклони с глава центриране от корнер на Неделев, но в аут.
58' Възможност за Царско село! Петър Атанасов изпълни пряк свободен удар от границите на наказателното поле, но стреля встрани.
75'  Поредица от смени в двата отбора.
86' Невероятен шанс за Ботев! Антоан Бароан опита удар от въздуха, но право в ръцете на Янко Георгиев.
86' Поредна възможност за Ботев и Бароан, но този път защитник изчисти топката в корнер в последния момент.
87' Пак Бароан се озова на отлична позиция и опита да стреля с глава, но неточно.
90+1 Маркиньос стреля много опасно към далечната греда, но в аут.
90+3' Край на мача.

Царско село ЦАРСКО СЕЛО: 1. Янко Георгиев, 6. Иван Бандаловски, 8. Ален Стеванович, 10. Лъчезар Балтанов  (90+2  3. Мартин Кавдански), 20. Петър Атанасов (84  9. Милчо Ангелов,), 21. Венцислав Василев, 22. Никола Колев (79 83. Христо Попадийн), 25. Александър Александров , 29. Миси Мезу, 77. Луи Нганиони, 93. Васил Шопов (90+2'  12. Диас Лукас)
Резерви: 30. Християн Василев, 4. Дилян Георгиев, , 14. Божидар Томовски

Ботев Пловдив БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 1. Георги Аргилашки – 24. Кевин Янсон (45  7. Маркиньос), 18. Самюел Супрайен, 3. Виктор Генев, 3. Па Конате – 6. Дилан Мартенс, 22. Реда Рабей – 17. Николай Минков , 8. Тодор Неделев (К) (73 23. Димитър Тонев) , 10. Емануел Току – 20. Антоан Бароан
Резерви: 90. Хидайет Ханкич, , 25. Станислав Работов, 27. Атанас Чернев, 28. Филип Филипов, 30. Иван Василев

Съдия: Никола Попов
Стадион: "Царско село", София
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия