Ботев (Пловдив) победи Левски с 2:1 за първи път като гост от 30 години в мач без значение от 31-ия кръг на efbet лига. Загубата е рекордна седма у дома за "сините" в рамките на един сезон.

Двата тима играха единствено за чест, след като победата на Черно море по-рано днес реши всичко в битката за топ 7, но въпреки това предложиха много емоции на феновете.

Срещата започна вихрено и Левски поведе още в третата минута с попадение на Живко Атанасов (1:0). "Сините" имаха още една добра възможност в средата на полувремето, но ударът на Мартин Петков бе спасен. Ботев отвърна с пропуск на Атанас Илиев  в 30-ата минута.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

"Канарчетата" показаха страхотна ефективност в началото на втората част, а Емануел Току се превърна в герой с два гола за 3 минути - в 46-ата за 1:1 и 49-ата за 2:1. До края Левски опита натиск, а Ботев отговори с опасни контраатаки, но двата отбора не стигнаха до нов гол.

Победата е първа за "канарчетата" от последните седем мача. За последно пловдивчани празнуваха на 8 април при успеха с 2:1 като гост на Ботев (Враца).

Кръг преди края в Групата за Лига Европа лидер е Черно море с 45 точки, следва Левски с 38, Царско село с 37 и Ботев с 29.

ЛЕВСКИ - БОТЕВ (ПД) 1:2
1:0 Живко Атанасов (3'), 1:1 Емануел Току (46'), 1:2 Емануел Току (49')

По-важното от срещата по минути:

1' Начало на мача:
3'  ГОООЛ за Левски! Мартин Петков отклони топката към далечната греда, тя срещна странични стълб и Живко Атанасов я вкара в мрежата за 1:0.
26'  Шанс за Левски! Мартин Петков стреля силно от дистанция в очертанията на вратата, но Аргилашки се справи.
30'  Златна възможност за Ботев! Атанас Илиев се озова сам срещу Николай Михайлов и стреля мощно, но Николай Михайлов отрази удара му с една ръка.
42' Извеждащ пас към Джонатан пред вратата на Левски, протегна крак към топката, но Михайлов се намеси и го изпревари.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
46'  ГОООЛ за Ботев! Емануел Току достигна до топката в наказателното поле и изравни резултата.
49'  ГОООЛ за Ботев! Емануел Току отново бележи, след като остана непокрит и изведе "канарчетата" с удар в близкия ъгъл.
66' Джонатан центрира остро по земя в наказателното поле към Атанас Илиев, но Николай Михайлов улови.
68' Радослав Цонев стреля към далечния ъгъл, но Георги Аргилашки изби.
79' Патрик-Габриел Галчев стреля от дистанция, но над вратата.
90+3'  Невероятен пропуск на Левски. Стивън Петков се държи за главата. Корнер за "сините".
90+4' Край на мача.

Левски СофияЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов, 3. Живко Атанасов , 4. Мартин Райнов , 6. Ивайло Найденов ,11. Здравко Димитров (63'  10. Борислав Цонев), 20. Начо Монсалве, 22. Патрик-Габриел Галчев (85'  9. Стивън Петков), 79. Мартин Петков, 88. Марин Петков (63'  21. Радослав Цонев), 89. Андриан Краев (70'  19. Билал Бари), 91. Драган Михайлович
Резерви: 1. Звонимир Микулич, 9. Стивън Петков, 10. Борислав Цонев, 19. Билал Бари, 21. Радослав Цонев, 41. Георги Александров, 86. Валери Божинов
Треньор: Живко Миланов

Ботев ПловдивБОТЕВ (ПД): 33. Георги Аргилашки , 2. Джонатан Перейра  (69' 10. Славчо Шоколаров), 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 7. Маркиньос (77'  26. Мите Цикарски ), 9. Атанас Илиев, 13. Мишел Еспиноза, 21. Емануел Току  (91'  14. Бисер Бонев), 22. Реда Рабей, 25. Станислав Работов, 28. Филип Филипов
Резерви: 1. Янко Георгиев, 10. Славчо Шоколаров, 11. Кристиан Добрев, 14. Бисер Бонев, 16. Благовест Данчев, 17. Салиф Сисе, 26. Мите Цикарски
Треньор: Азрудин Валентич

Стадион: "Виваком Арена Георги Аспарухов", София
Съдия: Георги Иванов