Ботев (Пловдив) победи Септември (Симитли) с 3:2 в контролна, играна на клубната база на „жълто-черните“ в Коматево.

"Канарчетата" имаха много проблеми със състава, като освен карантинираните футболисти участие в контролата не взеха Джонатан Перейра и Димитър Тонев. В средата на първото полувреме Виктор Генев получи контузия и бе заменен принудително.

В игра за Ботев се включиха каращите проби Станислав Маламов и Мохамед Брахими. Пълен мач за пловдивчани записа роденият през 2004 година централен защитник Иван Иванов.

В 39-ата минута гостите откриха резултата. Атака отляво завърши с центриране, нападател се опита да стреля, но се получи подаване и топката се озова в Запро Динев, който от добра позиция прати кълбото в мрежата за 0:1.

Десет минути след почивката гостите си вкараха автогол. След центриране отдясно и опит на бранител да изчисти топката, която влетя в собствената му врата. В 62-ата минута Мите Цикарски центрира, а Иван Василев с глава се разписа за 2:1.

След 10 минути ново центриране на Цикарски беше овладяно от Василев, който намери Маламов и той вкара третия гол за домакините. В последната минута на мача Септември (Симитли) стигна до второ попадение, който дойде след центриране от свободен удар.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Янко Георгиев, Иван Иванов, Виктор Генев, Филип Филипов, Мите Цикарски, Славчо Шоколаров, Мишел Еспиноса, Мохамед Брахими, Кристиан Добрев, Станислав Маламов, Салиф Сисе (Милко Баданов, Димитър Пройчев, Фабио Бурбано, Иван Василев)