“Ботев” (Пловдив) направи 2:2 със сателита си Раковски в първата си контролна среща през лятната подготовка.

Още в 5-ата минута с удар от границата на наказателното поле Станислав Костов даде аванс на “канарчетата”. Десет минути по-късно Петър Атанасов изравни за Раковски, а шест минути след това домакините дори поведоха в резултата. Подхлъзване на капитана Борис Галчев позволи на Раковски да организира контраатака, при която Генчев се разписа.

В 53-ата минута Станислав Костов изравни. Той вкара втория си гол в мача, след като засече центриране по земя на новото попълнение Ромарио. До края на мача пропуски за “Ботев” (Пловдив) направиха Ромарио, Божидар Васев и Цветелин Чунчуков на два пъти.

За “Ботев” играха: Росен Андонов (46-Филип Димитров), Костадин Дяков, Сивард Спрокел (58-Терзиев), Томаш Иршак (58-Казаков), Артур Енрике (66-Владимир Айтов), Мариян Огнянов (58-Ангел Рахов), Борис Галчев (58-Серкан Юсеин), Луис Педро (58-Цветелин Чункучов), Вандер Виейра (46-Божидар Васев), Ромарио Кортзорг (58-Николай Павлов), Станислав Костов