Ботев (Пловдив) записа класически успех с 3:0 над Царско село в последната контрола на двата тима от зимната подготовка, която се игра в Коматево. На почивката лидерът на „канарчетата“ Тодор Неделев получи наградата си за най-красив гол през 2020 г.

Малко преди изтичането на половин час игра „канарчетата“ извършиха принудителна смяна. Бисер Бонев замени контузения Кристиан Добрев. Пет минути по-късно Атанас Илиев откри резултата. Той се разписа с глава в 34-ата минута след центриране на Филип Филипов.

Три минути след това домакините удвоиха. Славчо Шоколаров центрира от фаул, а Панайотис Лука вкара с глава. Атанас Илиев оформи крайния резултат с втория си гол в мача. В 54-ата минута той се разписа след нова асистенция на Филипов.