ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Ботев (Пловдив) победи Хебър (Пазарджик) с 2:1 на Националния стадион "Васил Левски" в среща от 16-ия кръг на Ефбет лига. Така "канарчетата" записаха първата си победа като гост от началото на сезона.

Първите 20 минути на срещата не предложиха особени опасности пред двете врати, а символичните домакини от Пазарджик пропуснаха чудесна възможност да поведат в резултата в 22-ата минута. Две по-късно Ботев получи дузпа, която Антоан Бароан превърна в гол (1:0).

Десет минути след попадението Брахими получи възможност да стреля към вратата, но Дебърлиев се справи.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Втората част предложи много повече емоции на малкото фенове по трибуните на "Васил Левски", сред които и Димитър Бербатов.

Хебър бе близо до това да изравни в 46-ата минута след рикошет в наказателното поле, а в 57-ата минута Хлеб Бухал се разписа за 1:1 след удар в гредата, след които топката се озова в мрежата.

Не такъв късмет имаха играчите на Ботев, които в рамките на минута около 67-ата удариха трите стълба на вратата на Хебър след изстрели на Мохамед Брахими, Елвис Ману и Николай Минков.

Десет минути преди края капитанът на "канарчетата" Виктор Генев изведе тима си напред след гол с глава (2:1), а след попадението извика сина си до пистата и му посвети попадението.

Ботев се затвърди на 10-ата позиция с 16 точки, докато Хебър в 14-и с 11.

ХЕБЪР - БОТЕВ (ПД) 1:2
0:1 Антоан Бароан (26' дузпа), 1:1 Хлеб Бухал (57'), 1:2 Виктор Генев (80')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата. Димитър Бербатов е сред феновете на "Васил Левски".
22'  Какъв пропуск на Хебър! Венсан Марсел стреля от границата на наказателното поле, но прати топката над вратата.
24'  ДУЗПА за Ботев за фаул на Дебърлиев срещу Брахими!
26'  ГОООЛ за Ботев! Бароан прати вратаря на Хебър в обратния ъгъл за 1:0.
36' Елвис Ману подаде на Брахими в наказателното поле, той стреля, но вратарят на Хебър се справи.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
46' Опасност пред вратата на Ботев! Опит за изчистване на Виктор Генев се отклони в тялото на Хлеб Бухал, но вратарят на "канарчетата" се справи.
57'  ГОООЛ за Хебър! Хлеб Бухал получи топката на границата на наказателното поле и стреля в долния ляв ъгъл, топката се отби от гредата и се спря в мрежата.
67'  ГРЕДИ за Ботев! Удар на Мохамед Брахими срещна левия страничен стълб, а при добавката Ману стреля в напречната греда.
68'  ГРЕДА за Ботев! Николай Минков получи топката на празна врата, но я прати в десния страничен стълб.
80'  ГОООЛ за Ботев! Виктор Генев скочи най-високо в наказателното поле и с глава заби топката във вратата.
90' Край на срещата!

ХебърХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев (к), 5. Мартин Михайлов (30'  19. Муса Сила), 38. Хлеб Бухал , 28. Осира Корнел, 27. Роберт Мазан, 8. Алехандро Гарсия, 3. Богомил Божуркин (88  55. Олекси Лобов), 97. Венсан Марсел , 17. Арсенио Валпорт (46  9. Хабиб Есеола), 98. Георги Търтов (88 ​ 10. Пламен Крумов), 77. Октай Хамдиев (72 39. Ивайло Михайлов)
Резерви: 22. Хадим Ндиае, , 23. Клаудио Бонани,
Старши треньор: Владимир Манчев

Ботев ПловдивБОТЕВ (ПД): 13. Хидайет Ханкич, 2. Рой Херман, 4. Виктор Генев (к) , 7. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току (86 27. Атанас Чернев) , 11. Антоан Бароан , 22. Реда Рабей , 23. Димитър Тонев (66'  17. Николай Минков), 24. Джаспър Ван Хертъм, 28. Елвис Ману (78 9. Мартин Секулич) , 44. Роберто Пунчец
Резерви: 1. Георги Аргилашки, 20. Антонио Перера, , 31. Уме Емануел, 3. Па Конате
Старши треньор: Желко Копич

Съдия: Драгомир Драганов
Стадион: "Васил Левски", София
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия