Царско село и Ботев (Пловдив) завършиха при 2:2 в последен двубой от 18-ия кръг на efbet лига. "Канарчетата" трябва да са доволни, защото стигнаха до точка - първа под ръководството на новия си треньор Азрудин Валентич, след пасив от 0:2, но и трябва да съжаляват, тъй като удариха две греди в края на мача.

Домакините имаха първа възможност за гол в 15-ата минута, но попадението на Бандаловски беше отменено заради засада. Царско село все пак поведе по-малко от пет минути след това след добавка на Димитър Костадинов, засякъл отбита от Аргилашки топка (1:0).

До края на полувремето Шоколаров и Току пропуснаха, а в началото на втората част и Димитър Тонев пропиля чудесна възможност. Малко преди изтичането на час игра Царско село удари Ботев за втори път с попадение на Андерсон Кордейро (2:0). Минути по-късно Ботев удари гредата след удар на Кевин Янсон от пряк свободен удар.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Четвърт час преди края Ботев върна интригата и шансовете си за нещо повече в мача с попадение на Атанас Илиев (2:1).

"Канарчетата" можеха да стигнат до равенството в 82-ата минута, но Виктор Генев удари гредата след удар с глава. Минути преди края пък гол на Ботев беше отменен заради засада на Мишел Еспиноса. Именно той донесе равенството в продължението на мача, след като овладя топката в наказателното поле и моментално я насочи във вратата (2:2).

Ботев спря серия от 4 поредни загуби в първенството и е на 11-а позиция с 15 точки, докато Царско село е две места по-горе с три точки повече.

ЦАРСКО СЕЛО - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 2:2
1:0 Димитър Костадинов (19'), 2:0 Андерсон Кордейро (58'), 2:1 Атанас Илиев (75'), 2:2 Мишел Еспиноса (90+4')

По-важното от мача по минути:

0' Легендата на ЦСКА и българския футбол Стойчо Младенов, наблюдава срещата в компанията на собственика на Царско село - Стойне Манолов. На трибуните е и босът на Локомотив (Пловдив) Христо Крушарски.
1' Начало на срещата.
15' ОТМЕНЕН ГОЛ! Иван Бандаловски вкара топката във вратата на Царско село след центриране от фаул, но има сигнал за засада.
19'  ГООООЛ за Царско село! Дилан Мартенс отправи бомбен удар към вратата на Ботев, Аргилашки отби  топката, но добре пласираният Димитър Костадинов я насочи във вратата му за 1:0.
33'  Добра възможност за Ботев! Славчо Шоколаров получи пас пред наказателното поле и стреля, но Джони Пласид улови
35'  Още една опасност пред вратата на Царско село! Емануел Току шутира, но покрай левия страничен стълб.
45' Край на полувремето.

46' Начало на втората част.
47'  Поредна добра възможност за Ботев! Димитър Тонев получи топката на центъра, напредна в половината на Царско село, освободи се от съперник пред наказателното поле и стреля в далечния ъгъл, но неточно.
53'  Добро центриране на Па Конате в наказателното поле на Царско село, но Пласид избива.
58' ГООООЛ за Царско село! Отбраната на Ботев не действа съсредоточено при центриране в наказателното поле, топката не беше изчистена по най-добрия начин и попадна у Андерсон Кордейро, който я прати в далечния ъгъл за 2:0.
61' Още една добра възможност за Царско село! Роси стреля силно, но Аргилашки се справи.
64'  ГРЕДА за Ботев! Кевин Янсон удари страничния стълб от пряк свободен удар.
75'  ГООООЛ за Ботев! Атанас Илиев се оказа най-съобразителен в наказателното поле и отблизо намали резултата за 2:1.
82'  ГРЕДА за Ботев! Виктор Генев стреля в напречния стълб с глава след центриране от корнер.
87'  ОТМЕНЕН ГОЛ! Попадение на Мишел Еспиноса от Ботев беше отменено заради засада.
90+2'  Хубава атака за Царско село! Лесли Де Са центрира опасно, но Андерсон Кордейро не успя да порази целта.
90+4'  ГООООЛ за Ботев! Мишел Еспиноса изравни за 2:2, след като получи топката и стреля моментално.
90+5' Край на мача.

Царско селоЦАРСКО СЕЛО: 30. Джони Пласид, 3. Мартин Кавдански , 6. Антонио Георгиев, 8. Панайотис Лука (57  44. Карим Роси), 9. Стефан Христов (73  7. Лесли Де Са), 11. Андерсон Кордейро , 14. Христо Попадийн , 17. Реян Даскалов, 20. Димитър Костадинов  (86  98. Хари Денков), 25. Дилан Мартенс, 93. Иван Бандаловски
Резерви: 1. Михаил Александров, 22. Луис Педро, 21. Емануил Манев, , 89. Луи Нганиони
Треньор: Любослав Пенев

БОТЕВ (ПД): Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 5. Марио Младеновски (63  13. Мишел Еспиноса ), 24.Кевин Янсон, 10. Славчо Шоколаров (53  17. Салиф Сисе), 22. Реда Рабей , 4. Виктор Генев, 28. Филип Филипов , 9. Атанас Илиев , 23. Димитър Тонев, 21. Емануел Току
Резерви: 1. Янко Георгиев, 14. Бисер Бонев, 79. Атанас Чертев, 25. Станислав Работов, 18. Габриел Земярски
Треньор: Азрудин Валентич

Съдия: Валентин Железов
Стадион: "Царско село", София