ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте как прогнозираха мача Христина Христова и Красимир Минев в играта Ефбет Лига на Букмейкър БЛИЦ

Етър загуби у дома от Ботев (Пловдив) с 1:2 в мач от седмия кръг на efbet Лига. Ивелин Попов (66) изведе гостите напред в резултата, а Николай Янков (73) изравни. В края Антоан Бароан (89) вкара спорен гол след игра с ръка на негов съотборник в хода на атаката и донесе първата победа на "канарчетата" за сезона.

След спокойно начало в 14-ата минута гостите стигнаха до гол. Балоянис центрира беузпречно от лявото крило, а Рабей засече с глава и прати топката в мрежата. Попадението на халфа обаче не бе зачетено заради засада, която бе потвърдена и от ВАР.

"Канарчетата" продължиха да са по-актувни и в средата на първата част Ивелин Попов отстъпи възможността на Карабельов да шутира при хубава атака, но Рабей му взе топката и отправи удар над вратата.

Десетина минути преди почивката Ханкич и Там допуснаха сериозна грешка, която прати топката в краката на Шано, но халфът не видя, че няма човек на вратата и не отправи хубав изстрел.

В 41-ата минута гостите направиха грандиозен пропуск, след като от самата аутлиния Акере върна топката към малкия пеналт, а там от 4-5 метра Секулич засече, но Мартин Величков показа изумителен рефлекс и спаси.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Малко след почивката първо удар с глава на Букхолда се отклони в напречната греда, а при добавката Мартин Тошев не намери празната врата с глава, пращайки топката над вратата на гостите.

В 66-ата минута Ивелин Попов получи на границата на наказателното поле, освободи си място за изстрел и въпреки че Мартин Величков докосна топката и я отклони в гредата, то тя влезе във вратата му за 0:1.

Николай Янков изравни за Етър седем минути по-късно. Кольо Станев напредна при контраатака по десния фланг и с отлично ниско подаване намери влезлия от пейката халф, който отбеляза за 1:1.

В 85-ата минута Самюел Акере бе изведен на нелоша позиция за стрелба, макар и малко встрани. Крилото опита да намери далечния ъгъл на Величков, но стражът отрази с крак. Четири минути след това Георги Ангелов подходи много неумело в опита си да пресече топка към завърналия се в игра за "канарчетата" като резерва Антиан Бароан, който с майсторски удар в долния ляв ъгъл донесе трите точки на тима от Пловдив.

ЕТЪР - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 1:2
0:1 Ивелин Попов (66), 1:1 Николай Янков (73), 1:2 Антоан Бароан (89)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
6 - Мартин Секулич открадна топката от защитник на Етър и вместо да стреля, реши да подава към Самюел Акере, който шутира високо над вратата.
14 - Ботев прати топката в мрежата чрез Реда Рабей, но попадението беше отменено правилно заради засада.
18 - Първи точен удар на Етър от воле на Шахредин Букхолда, но Хидайет Ханкич спаси без проблем.
22 - Янис Карабельов се оказа на добра позиция в наказателното поле, но Рабей му взе топката и стреля над напречната греда.
36 - Ханкич и Йонас Там допуснаха сериозна грешка, която прати топката в краката на Букхолда, но той не видя, че няма човек на вратата и не отправи хубав изстрел.
41 - Секулич направи огромен пропуск, след като получи топката от Акере и на празна врата я прати в обсега на вратаря Мартин Величков.
45+1 - Край на първата част!
...........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
48 - ГРЕДА за Етър! След центриране Букхолда стреля с глава и уцели напречната греда, а при добавката Мартин Тошев прати топката над вратата на Ханкич.
56 - Централният нападател на Ботев Мартин Секулич продължи да пропилява изгодни положения за гостите, след като надбяга Георги Ангелов при едно дълго подаване, но в сетния момент пак беше блокиран от Пламен Димов.
66 - ГОООЛ за Ботев (Пловдив)! Рабей получи в наказателното поле и върна към Ивелин Попов, който беше на границата наказателното поле, направи залъгващо движение и стреля с по-слабия си ляв крак, за да вкара за 0:1.
73 - ГОООЛ за Етър! Кольо Станев проби по дясното крило и подаде на току-що появилия се на терена Николай Янков, който изравни резултата за 1:1.
76 - Ивайло Димитров изпълни пряк свободен удар и прати топката встрани от вратата на Ханкич.
80 - Ботев получи правото да изпълни опасно статично положение от границата на наказателното поле, но Рабей стреля в стената.
85 - Акере отправи опасен удар, но Величков спаси.
89 -  ГОООЛ за Ботев (Пловдив)! Георги Ангелов допусна сериозна грешка, която позволи на нападателя Антоан Бароан да вкара за 1:2 при завръщането си в игра. След разглеждане с ВАР попадението беше зачетено, въпреки че Там игра с ръка по-рано в хода на атаката.
90+6 - Край на мача! Етър загуби от Ботев (Пловдив) с 1:2, първа победа за "канарчетата" през сезона.

Етър: 22. Мартин Величков, 2. Валери Христов, 38. Владислав Найденов (7214. Ивайло Димитров), 7. Кольо Станев (8619. Хавиер Леон), 6. Пламен Димов, 25. Крум Стоянов (К), 24. Шахредин Букхолда (7228. Николай Янков), 15. Георги Ангелов , 29. Янко Ангелов , 8. Мартин Моран (864. Георги Александров), 9. Мартин Тошев
Резерви: 12. Дамян Христов, 26. Мариян Иванов, 17. Атанас Атанасов, 4. Георги Александров, 18. Павел Иванов, 14. Ивайло Димитров,  77. Мартин Николов, 28. Николай Янков, 19. Хавиер Леон
Треньор: Емануел Луканов

Ботев (Пловдив): 1. Хидайет Ханкич - 5. Йонас Там, 44. Роберто Пунчец, 9. Мартин Секулич (6911. Антоан Бароан ), 24. Джаспър Ван Хертъм  (8617. Николай Минков), 22. Реда Рабей, 38. Константинос Балоянис, 16. Самюел Акере, 28. Янис Карабельов (5915. Джеймс Ето'о) 10. Ивелин Попов (К) , 20. Антонио Перера
Резерви: 92. Даниел Кайзер - 2. Роей Херман, 14. Фаустас Степонавичюс, 79. Атанас Чернев, 25. Станислав Работов, 88. Красиан Колев, 21. Точукву Ннади, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Ето'о, 17. Николай Минков, 30. Лъчезар Балтанов
Треньор: Рафаел Ферейра

Стадион: "Ивайло", Велико Търново
Съдия: Станислав Тодоров
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР