ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Ето как прогнозираха мача в Пловдив певицата Бони и актьорът Дарин Ангелов в играта на БЛИЦ Букмейкър Efbet лига!

Ботев (Пловдив) разби Ботев (Враца) с 6:0 в мач от 17 кръг на efbet Лигата и се утвърди на десетото място в класирането. За „канарчетата“ това е втори пореден успех в шампионата, а Елвис Ману се отличи с хеттрик. „Жълто-черните“ не бяха постигали толкова изразителна победа в родното първенство от 17 месеца (5:0 срещу Царско село на 23 май 2021 г.), а освен това записаха най-големия си успех в историята срещу врачани.

Домакините бързо взеха добър аванс в мача, след като в рамките на пет минути вкараха два гола. В 13-ата минута капитанът Виктор Генев се разписа с глава след центриране на Рой Херман отдясно, а в 18-ата Ману откри головата си сметка.

В началото на второто полувреме две попадения на Ботев (Пловдив) бяха отменени поради различни причини. Третият гол в полза на „канарчетата“ падна в 58-ата минута, когато Елвис Ману се разписа от чиста позиция от границата на вратарското поле след пас на Дилан Мертенс.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Две минути по-късно Луис Фелипе си вкара автогол, опитвайки да пресече пас на Ману. В 67-ата минута бившият играч на Лудогорец оформи хеттрика си за 5:0, а малко след това беше заменен. В 83-ата минута Антоан Бароан реализира шестото попадение за Ботев (Пловдив). Домакините завършиха мача с намален състав, тъй като влезлият като резерва Николай Минков беше изгонен заради реплика към съдията Красен Георгиев.

С този успех „канарчетата“ събраха актив от 19 точки и заемат 10-ото място в класирането. Ботев (Враца), който претърпя най-тежката си загуба за календарната година, е 11-и с 14 пункта. От началото на 2022 г. врачани записаха поражения с 0:5 от Черно море, 0:4 от ЦСКА (два пъти), ЦСКА 1948 и Лудогорец. На 12 ноември Ботев (Пловдив) гостува на Арда, а два дни по-късно Ботев (Враца) приема Септември.

Ботев (Пловдив) – Ботев (Враца) 6:0
1:0 Виктор Генев (13), 2:0 Елвис Ману (18), 3:0 Елвис Ману (58), 4:0 Луис Фелипе (60-автогол), 5::0 Елвис Ману (67), 6:0 Антоан Бароан (83)

Ботев ПловдивБотев (Пловдив): 13. Хидайет Ханкич, 2. Рой Херман (75-3. Па Конате), 4. Виктор Генев , 24. Джаспър ван Хертъм (69-27.Атанас Чернев), 44. Роберто Пунчец, 15. Джеймс Ето`о (69-31. Уме Емануел), 6. Дилан Мартенс, 10. Емануел Току (75-7.Николай Минков), 7. Мохамед Брахими, 11. Антоан Бароан  , 28. Елвис Ману    (75-9. Мартин Секулич)
Резерви: 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 9. Мартин Секулич, 7 . Николай Минков, 23. Димитър Тонев, 27. Атанас Чернев, 31. Уме Емануел
Треньор: Желко Копич

Ботев (Враца): 76. Красимир Костов, 4. Луис Фелипе , 3. Мартин Кавдански, 23. Браян Мендоса, 8. Диего Фераресо, 88. Йохан Валбуена , 17. Чавдар Ивайлов  (46-24.Стефан Гаврилов ), 15. Мирослав Маринов, 19. Браян Переа, 21. Жан-Пиер да Силва, 91. Венцислав Христов (74-28. Клери Сербер)
Резерви: 34. Федерико Бариос, 37. Том Рапнуи, 24. Стефан Гаврилов, 10. Сантиаго Монтоя, 6. Антонио Георгиев, 28. Клери Сербер, 9. Даниел Генов

10 - Брахими получи центриране от Херман, но ударът му мина встрани от вратата
13 -  ГОООЛ! Ботев (Пловдив) открива резултата. Капитанът Виктор Генев беше точен с глава, след като на далечната греда засече центриране отдясно на Рой Херман
18 -  ГОООЛ!! Елвис Ману удвои аванса на "канарчетата". Той беше изведен на чиста позиция от Мохамед Брахими, освободи се от защитник и прати топката в мрежата на гостите
26 -  Емануел Току стреля от границата на наказателното поле, но Красимир Костов демонстрира рефлекса си и изби над напречната греда
43 -  Чавдар Ивайлов се оказа в отлично положение след двойно подаване с Браян Переа, но ударът му беше спасен от Ханкич
45+2 - Край на първото полувреме
------------------------------------
46 - Начало на второто полувреме
47 -  Отменен гол на Ботев (Пловдив) заради засада на Елвис Ману
52 - Нов отменен гол на домакините, този път заради нарушение на Дилан Мертенс
55 -  Брахими се озова очи в очи с Красимир Костов, но би прави в тялото на вратаря
58 -  ГОООЛ! Втори гол за Елвис Ману. Този пък той се разписа от границата на вратарското поле след асистенция на Дилан Мертенс
60 -  АВТОГОЛ! Луис Фелипе прати топката в собствената си врата, след като с шпагат опита да пресече подаване на Ману
67 -  ГОООЛ! Хеттрик за Елвис Ману! Нападателят на "канарчетата" овладя дълъг пас, освободи се от двама защитници и с удар от границата на наказателното поле прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Костов
69 - Венцислав Христов опита удар от воле след центриране отляво, но топката мина над вратата на домакините
83 -  ГОООЛ! Антоан Бароан бележи с удар от наказателното поле
88 -  Николай Минков беше изгонен заради реплика към съдията Красен Георгиев, след като преди това получи жълт картон
90 - Йохан Валбуена опита далечен удар, но Ханкич плонжира и изби в корнер
90+3 - Край на мача

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР