Ботев (Пловдив) победи Царско село с 5:0 в мач от efbet Лига. Публиката в Коматево остана доволна от видяното, защото домакините се забавляваха на терена и вкараха попадения достойни за класацията "Гол на сезона".

Шоуто на "жълто-черните" започна в 32-ата минута, когато Атанас Илиев отбеляза дежурния си гол. Домакините бяха по-добрият отбор на терена, но същинската част започна след почивката.

Иванов си отбеляза автогол (58'), след като топката се отби в гредата и се удари в главата му. Стражът на Царско село беше безпомощен и в 68-ата  минута, когато Рабей стреля красиво от далеч.

Ударът му обаче ще остане забравен заради шедьовъра на Току в 88-ата. Ганаецът изпрати снаряд с външен фалц, който директно попада в YouTube компилациите.

Крайното 5:0 оформи резервата Сисе в 90-ата минута а съдията Драганов видя достатъчно и свири края без нито секунда продължение.

Така Ботев завършва на 10-о място с 32 точки, а Царско село на 9-о с 37.

Ботев (Пловдив) - Черно море 5:0
1:0 Атанас Илиев (32), 2:0 Михаил Иванов (57-авт), 3:0 Реда Рабей (68), 4:0 Емануел Току (88), 5:0 Салиф Сисе (90)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
32- ГОЛ ЗА БОТЕВ! При центриране в полето на Царско село се получи голямо разбъркване. Топката попадна в Атанас Илиев, който стреля със завъртане и успя да прокара топката между вратаря и гредата -1:0!
45- Край на първото полувреме
________________________
46- Начало на второто полувреме
57-  ГОЛ ЗА БОТЕВ! Прекрасен изстрел на Маркиньос попадна в гредата, но след това се удари в тялото на плонжиралия вратар Михаил Иванов и се върна във вратата - 2:0
68- ГОЛ ЗА БОТЕВ! Рабей прави резултата класически след страхотен шут от далечна дистанция
88- ГОЛ ЗА БОТЕВ! Току отправи прекрасен удар с външен фалц и реализира четвърти гол за Ботев!