ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Ботев (Пловдив) победи Пирин (Благоевград) с 3:1 у дома в среща от 14-ия кръг на Efbet лига, след като надигра тотално съперника си.

"Канарчетата" започнаха по-добре срещата и в първия четвърт час имаха няколко добри възможности за отбелязване на попадение, но не се възползваха. Елвис Ману е седмата минута и Емануел Току в деветата пропиляха най-чистите възможности в началото на срещата.

Ботев все пак стигна до гол в 20-ата минута, в която Брахими подаде към Па Конате и той се разписа за 1:0.

Първата добра възможност за Пирин дойде в 28-ата минута след удар на  Чебрайло Макрецки, но вратарят на Ботев се справи.

Минути по-късно Емануел Току пропусна да вкара втори гол за Ботев, но стреля покрай вратата на гостите.

Ботев материализира по-добрата си игра в 33-ата минута с попадение на Елвис Ману, възползвал се от пас на Джеймс Етоо (2:0).

Winbet - победата е емоция! (18+)

Второ полувреме започна с напрежение пред вратата на Пирин, но Яспер ван Хертъм, Емануел Току и Елвис Ману пропуснаха три положения в рамките на десет минути.

След малко повече от час игра Ботев отново удари съперника и Емануел Току се разписа на празна врата (3:0).

Пирин показа зъби няколко минути по-късно след удар от фаул на Радослав Цонев. Гостите успяха да вкарат почетен гол в 70-ата минута, когато Цонев центрира и Андрей Йорданов вкара с глава за 3:1.

До края двата тима направиха няколко смени, играта се накъса, а нов гол не падна. Така Ботев вече е в топ 10 с 13 точки, докато Пирин е на 15-о място с 8.

БОТЕВ - ПИРИН 3:1
1:0 Па Конате (20'). Елвис Ману (33'), 3:0 Емануел Току (64'), 3:1 Андрей Йорданов (70')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
6' Първи удар в мача! Джеймс Етоо стреля от дистанция към вратата на Пирин, но Янко Георгиев е добре пласиран и улови.
7'  Нова опасност за Ботев! Елвис Ману получи в наказателното поле, но стреля встрани.
9'  Емануел Току шутира от фаул, топката премина над стената и полетя към вратата, но Янко Георгиев изби.
14' Поредна опасност пред вратата на Пирин! Елвис Ману стреля, но над вратата.
17'  Принудителна смяна в Пирин. Казуки Такахаши се контузи.
20'  ГОООЛ за Ботев! Мохамед Брахими проби по дясното крило и пусна пас към Па Конате, който от няколко метра не сгреши и откри резултата.
28'  Първи шанс за Пирин! Чебрайло Макрецкис стреля от границата на наказателното поле, но Ханкич плонжира и изби.
31'  Чудесна възможност за Ботев! Па Конате и Емануел Току комбинираха, последва удар към вратата, но неточен.
33'  ГОООЛ за Ботев! Джеймс Етоо отне топката в центъра на терена и изведе Елвис Ману, а той я прати в мрежата с удар покрай вратаря.
44' Емануел Току отправи опасен шут от малък ъгъл, но топката се спира във външната страна на мрежата.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
50' Добра възможност за Ботев! Яспер ван Хертъм стреля, но покрай вратата.
51'  Нова ситуация пред вратата на Пирин! Току шутира, но отново встрани.
53'  Какъв шанс за Ботев! Елвис Ману излезе сам срещу Янко Георгиев, но стреля в тялото му.
64'  ГОООЛ за Ботев! Емануел Току вкара на празна врата след триходоа комбинация пред наказателното поле.
67'  Добра възможност за Пирин! Радослав Цонев стреля от фаул, но вратарят на Ботев се справи.
70'  ГОООЛ за Пирин! Резервата Андрей Йорданов се разписа с глава след центриране на Радослав Цонев.
90' Край на мача.

Ботев ПловдивБОТЕВ (ПД): 13. Хидайет Ханкич, 3. Па Конате , 7. Мохамед Брахими (81  2. Рой Херман), 10. Емануел Току  (86 9. Мартин Секулич) , 15. Джеймс Етоо (81  21. Точукву Нади), 18. Самюел Супрайен , 22. Реда Рабей (68 6. Дилан Мертенс) , 23. Димитър Тонев , 24. Яспер ван Хертъм, 28. Елвис Ману  (86  31. Уме Уме Емануел ), 44. Роберто Пунчец
Резерви: 1. Георги Аргилашки, 14. Бисер Бонев
Треньор: Желко Копич

Пирин БлагоевградПИРИН: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров , 19. Вячеслав Велев , 23. Казуки Такахаши  (17' 26. Иван Тасев), 5. Николай Бодуров (71 6. Юлиян Попев) , 3. Петър Занев (46  11. Андрей Йорданов), 9. Преслав Йорданов (64' 29. Станислав Костов) , 17. Радослав Цонев, 10. Славчо Шоколаров (46 73. Венцислав Бенгюзов) , 45. Христофор Хубчев, 20. Чебрайло Макрецкис
Резерви: 12. Максим Ковальов, 8. Емил Янчев
Треньор: Красимир Петров

Стадион: "Ботев 1912"
Съдия: Димитър Димитров
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия