Ботев (Враца) и Спартак (Варна) завършиха 1:1 в мач от изтегления 12-и кръг на efbet Лига, а адският дъжд, който се изсипа над стадиона през първото полувреме затрудни двата отбора, но за тяхно щастие спря след почивката. Мартин Бачев си отбеляза автогол в 56-ата и даде аванс на гостите, но местинят любимец Даниел Генов изравни в 77-ата минута и донесе точката на врачани.

И за двамата треньори това беше повторен дебют. Ботев се раздели с Тодор Янчев, а на неговото място се завърна Христо Янев, който води тима миналия сезон. Александър Томаш напусна Спартак, за да поеме ЦСКА, а на негово място беше назначен Кириакос Георгиу, за когото това е втори период в отбора, след като води тимъ във Втора лига преди време.

С равенството Ботев събра седем точки на 12-ата позиция, докато Спартак вече има 15 в актива си на второ място, като изостава с една от лидера Левски, който има мач по-малко. В следващия кръг врачани гостуват на Крумовград, докато "соколите" ще търсят обратно пътя към победите в градското дерби срещу Черно море на "Коритото".

Гостите започнаха малко по-активно мача. 8-ата минута Мартин Ачков стреля от дистанция, но топката излезе в аут.

В 16-ата минута Бубакар Траоре падна в наказателното поле, домакините поискаха нарушение и дузпа, но реферите не уважиха тези претенции. Три минути по-късно Стефан Цонков стреля с глава, но изпрати в аут.

В 36-ата минута гостите имаха добра възможност да отлебежат. След центриране от ъглов удар футболист на домакините бе близо до това да си отбележи автогол, но топката бе избита. Последва разиграване и центриране към Александър Цветков, който стреля с глава, но изпрати топката в аут.

Две минути преди почивката Даниел Генов стреля опасно от границата на наказателното поле, но Мартин Величков изби в корнер. След неговото изпълнение не се стигна до нищо съществено, но гостите направиха контраатака. При нея Антонио Вутов се озова в изгодна позиция, стреля по диагонал, но не уцели вратата.

В 45-ата минута Антонио Вутов стреля с глава, но Бариос спаси.

В 56-ата минута Спартак Варна поведе. След бърза контраатака Ромей Ивееш пусна успореден пас с глава в наказателното поле и Мартин Бачев си отбеляза автогол.

Минута по-късно Спартак направи сериозен пропуск пред вратата на Бариос. Илич стреля от добра позиция, но шутът му бе блокиран и топката излезе в аут.

В 61-ата минута Ромей Ивееш центрира успоредно в наказателното поле, но Деян Лозев направи добър шпагат и изби топката в ъглов удар.

След 4 минути игра Мартин Смоленски стреля от границата на назакателното поле, но топката излезе в аут.

Ботев пропусна добра възможност в 69-ата минута, като първо Даниел Генов стреля, Мартин Величков спаси, последва нов шут на Смонелнски, но стражът на гостите отново се справи.

В 75-ата минута Ахмед Ахмедов влезе опасно в наказателното поле, стреля, но Бариос спаси.

13 минути преди края на мача Даниел Генов изравни. Освободи се добре, стреля по диагонала и вкара в близкия до вратаря ъгъл за третия си гол от началото на сезона.

В 88-ата минута Илич стреля с глава, след центриране от пряк свободен удар, но до гол не се стигна.

БОТЕВ (Враца) - СПАРТАК (Варна) 1:1

0:1 Мартин Бачев (56 - автогол)
1:1 Даниел Генов (77)

Най-добри моменти от двубоя:
1 - Начало на мача.
36 - След центриране от ъглов удар играч на Ботев бе близо да си вкара автогол, но топката бе избита. Последва разиграване и центриране към Александър Цветков, който стреля с глава, но в аут.
43 - Даниел Генов стреля опасно от границата на наказателното поле, но Мартин Величков изби в корнер. След неговото изпълнение гостите направиха контраатака, Антонио Вутов се озова в изгодна позиция, стреля по диагонал, но не уцели вратата.
45 - Антонио Вутов стреля с глава, но Бариос спасява.
45+1 - Край на първата част

----------------------------------------
56 - ГОЛ ЗА СПАРТАК (ВАРНА). След бърза контраатака Ивей Ромееш пусна успореден пас с глава в наказателното поле и Мартин Бачев си отбеляза автогол.
57 - Илич стреля от добра позиция, но шутът му бе блокиран и топката излезе в аут.
69 - Даниел Генов стреля, Мартин Величков спаси, последва нов шут на Смонелнски, но стражът на гостите отново се справи.
77 - ГОЛ ЗА БОТЕВ (ВРАЦА). Генов се освободи добре, стреля силно по диагонала и вкара в близкия до вратаря ъгъл.
90+4 - Край на мача - 1:1

БОТЕВ (Враца): 34. Федерико Бариос, 25. Деян Лозев, 29. Мартин  Бачев, 33. Стефан  Цонков, 11. Мартин Ачков, 70. Дилян Георгиев (85 - 77. Стефан Велев), 21. Бубакар Траоре (85 - 15. Мирослав Маринов, 24. Мартин Смоленски, 7. Иван Василев (73 - 14. Марко Мажуга), 9. Даниел Генов, 19. Браян Переа - к (60 - 22. Антоан Стоянов)
Резерви: 1. Любомир Василев, 22. Антоан Стоянов, 32. Мартин Дичев, 15. Мирослав Маринов, 10. Спас Георгиев, 8. Даниил Кондраков, 14. Марко Мажуга, 77. Стефан Велев, 17. Чавдар Ивайлов
Треньор: Христо Янев

СПАРТАК (Варна):  76. Мартин Величков, 4. Франьо Пърце (65 - 3. Матео Петрашило), 5. Йоан Бауренски (77 - 7. Бернардо), 6. Александър Цветков, 8. Филип Лесняк, 14. Ромееш Ивей (77 - 88. Радослав Димитров), 16. Кристиан Илич, 21. Па Конате, 29. Ахмед Ахмедов (90+3 9. Франк Риволиер), 39. Антонио Вутов, 44. Ангел Грънчов - к
Резерви: 89. Никола Виденов, 3. Матео Петрашило, 7. Бернардо, 9. Франк Риволиер, 11. Виктор Митев, 18. Даниел Иванов, 77. Любослав Маринов, 88. Радослав Димитров, 99. Даниел Халачев
Треньор: Кириякос Георгиу