Ботев (Враца) успя да спечели с 2:1 гостуването си на Созопол и се върна на върха във Втора лига. Тимът на Сашо Ангелов беше свален за кратко от първата позиция от Царско село, който надви с 2:0 Оборище. Час след края на мача в столицата Ботев (Враца) се добра до трите точки край морето, след като с късен автогол на Мустафа Мустафа спечели с 2:1 визитата си на Созопол.

Двубоят започна скучно и до средата на първото полувреме не се случи нищо интересно. В 29-ата минута Петър Альошев откри след центриране от корнер - 0:1.

В 40-ата Созопол изравни. Домакините изпълниха пряк свободен удар, вратарят на врачани Николай Кръстев изби топката, която попадна у Кристиян Пешов и той отблизо бе точен за 1:1.

През втората част и двата съперника опитаха да се надлъжат, но до заключителните минути това не им се отдаде. В 85-ата обаче Мустафа Мустафа си заби топката в собствената врата, с което подпечата успеха на гостите от Враца.

Ботев събра 23 точки, вторият Царско село има 21, а трети с 19 е Локомотив (София), който в понеделник гостува на Поморие (от 20:00 часа).

ВТОРА ЛИГА - 10 КРЪГ

30 септември, събота, 17:00 часа:
Ботев (Гълъбово) - Лудогорец 2 0:0

Струмска слава - Черноморец (Балчик) 0:2
0:1 Цветан Илиев (3), 0:2 Цветан Илиев (62)

Несебър - Нефтохимик 2:1
0:1 Даниел Стаматов (10), 1:1 Джунейт Али (62), 2:1 Николай Костов (73)

30 септември, събота, 18:00 часа:
Литекс - Марица 1:1
1:0 Писаров (34), 1:1 Гюзелев (54-дузпа)

1 октомври 2017 г. (неделя), 16:00 часа
Царско село - Оборище (Панагюрище) 2:0

1:0 Георги Коруджиев (55), 2:0 Георги Минчев (72)

1 октомври 2017 г. (неделя), 17:00 часа
Локомотив (Горна Оряховица) - Монтана 1:1

0:1 Стефан Цонков (42), 1:1 Бедри Рюстемов (47)

Созопол - Ботев (Враца) 1:2
0:1 Петър Альошев (29), 1:1 Кристиян Пешов (40), 1:2 Мустафа Мустафа (85-автогол)

2 октомври 2017 г. (понеделник), 20:00 часа