Ботев (Враца) победи с 2:1 като гост Царско село и нанесе първа загуба на своя съперник от началото на сезона. Даниел Генов заби и двете попадения за тима на Тони Здравков, а Мартин Кавдански бе точен за домакините.
Началните 30 минути не предложиха почти нищо интересно пред двете врати, а липсваха и точните удари.

В 35-ата минута Ивайло Марков проби добре отляво, след което центрира по земя към Сисе, който стреля, но отново неточно.

Две минути по-късно гостите стигнаха до първото попадение в срещата. Владислав Узунов изведе майсторски на голова позиция звездата на Ботев Даниел Генов, който без проблем вкара поредния си гол от началото на сезона в efbet Лига. Това бе първо попадение във вратата на Царско село от началото на сезона.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Секунди преди края на първата част Генов направо отличен пробив, който завърши с подаване в наказателното поле към Петър Атанасов, но защитата на Царско село се справи.

Само минута след подновяването на играта домакините бяха изключително близо до изравнителното попадение. Oт чиста позиция Мирослав Будинов прати топката встрани от вратата.

В 56-ата минута Даниел Генов отново бе точен, атакуващият футболист на Ботев отбеляза с техничен удар от границата на наказателното поле.

В 65-ата минута домакините намалиха резултата. Централният бранител Мартин Кавдански вкара гол, след като Хулио Родригес стреля с глава, топката се отби в гредата и попадна в Кавдански, който от близка дистанция не пропусна да се разпише.

До края на срещата "царете" опитаха всичко, за да стигнат до точката, но защитата на Ботев се справи и гостите от Враца си тръгнаха с трите точки.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Следете с БЛИЦ: Трансферно лято 2020 в efbet Лига​

Царско село - Ботев Враца 1:2
0:1 Даниел Генов (37), 0:2 Даниел Генов (56), 1:2 Мартин Кавдански (65)

Срещата по минути:
1- Начало на двубоя
10- Домакините имаха претенции за дузпа за игра с ръка в наказателното поле на играч на Ботев Враца, но съдията остави играта да продължи
26- Мечев центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на Ботев, но бранителите се справиха със ситуацията
37- ГОЛ ЗА БОТЕВ ВРАЦА! След отличен пас на Узунов, Даниел Генов прониза вратата на Пласид, за да изведе отбора си напред в резултата
45- Край на първото полувреме
_________________________
46- Начало на второто полувреме
47- Будинов се озова на чиста позиция, но не успя да прати топката в мрежата
56- ГОЛ ЗА БОТЕВ ВРАЦА! Даниел Генхов получи топката в коридор в наказателното поле и с хубав удар под гредата удвои аванса на врачани!
65- ГОЛ ЗА ЦАРСКО СЕЛО! След изпълнение на свободен удар последва удар с глава. Топката срещан гредата и се върна точно на крака на Мартин Кавдански, който я прати в мрежата!
90+3- Родригес с отличен удар опита да матира Костов, той изби в корнер
90+4- Край на мача

Царско село: 30. Джони Пласид, 3. Мартин Кавдански, 4. Ивайло Марков, 7. Симеон Мечев, 9. Мирослав Будинов, 10. Борис Галчев, 14. Божидар Васев (46-11. Андерсон Кордейро), 20. Васил Божинов, 25. Дилан Мертенс, 44. Хулио Родригес, 93. Салиф Сисе (46-21. Емануил Манев)
Резерви: 1.Михаил Иванов, 6. Антонио Георгиев, 11. Андерсон Кордейро, 22. Мохамед Брахими, 21. Емануил Манев, 89. Панайотис Лука
Треньор: Любослав Пенев

Botev VratsaБотев Враца: 33. Красимир Костов, 24. Аласан Н‘диайе, 81. Атанас Зехиров, 37. Венцислав Керчев, 23. Владислав Узунов, 9. Даниел Генов, 14. Димитър Буров, 18. Илия Миланов, 8. Педро Лагоа, 10. Петър Атанасов, 88. Уелингтон
Резерви: 1.Христо Митов, 16. Александър Станисавлевич, 5. Васил Добрел, 6. Даниел Гаджев, 28. Христо Златински, 7. Чавдар Ивайлов, 11. Юлиан Ненов
Треньор: Антони Здравков

София
Съдия:
 Георги Гинчев
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация