Ботев (Враца) постигна много ценна победа с 2:0 над Етър в първия мач между двата отбора от плейофната група за оцеляване. В герой за домакините пред верните им фенове на стадион "Христо Ботев" се превърна Дориан Бабунски. Нападателят от Северна Македония влезе на смяна в началото на втората част, откри резултата в 78-ата минута с глава, а в добавеното време асистира на Чавдар Ивайлов за 2:0.

Гостите от Велико Търново пък трябваше играят с 10 човека от 49-ата минута, когато с директен червен картон беше изгонен Ловре Кнежевич.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Така преди другия мач днес между Славия и Монтана (от 18:00 часа), Ботев (Враца) оглавява групата с 25 точки, "белите" имат 23, Етър е с 22, а Монтана е с 20. По регламент първият отбор се спасява директно, вторият играе бараж с третия от Втора лига, а последните два изпадат.

Купа на България - сезон 2020/2021
efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

БОТЕВ (ВРАЦА) - ЕТЪР 2:0
1:0 Дориан Бабунски (78), 2:0 Чавдар Ивайлов (90+2)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
13 - Спасяване на вратаря на Ботев Красимир Костов. Милчо Ангелов изведе в наказателното поле Ловре Кнежевич, който остана сам срещу стража, но той с една ръка отрази удара му.
28 - Миси Мезу опита да прехвърли Костов от центъра на терена, топката прелетя над вратата и излезе в аут.
45 - Край на първото полувреме.
--------------
46 - Начало на второто полувреме.
49  ЧЕРВЕН КАРТОН! Етър остава с човек по-малко, след като Ловре Кнежевич избута след реплика Костадин Ничев, който се свлече на земята, а съдията Волен Чинков директно го изгони.
56  Дориан Бабунски подаде на Чавдар Ивайлов, който стреля силно, Христо Ивнаов се намеси отлично и предотврати сигурен гол за домакините.
57  ГРЕДА след центриране на Даниел Генов.
78  ГОЛ! Ботев (Враца) поведе - 1:0. Даниел Генов подаде вдясно към Костадин Ничев, той центрира, а оставеният непокрит Дориан Бабунски засече топката с глава, тя се отби в дясната греда и влетя във вратата на Христо Иванов.
90+2
ГОЛ! Чавдар Ивайло подпечата победата на домакините, разписвайки се за крайното 2:0. Асистенцията беше на Бабунски.
90+3 - Край на мача. Ботев (Враца) спечели с 2:0 домакинството на Етър.

Ботев ВрацаБОТЕВ (ВРАЦА): 1. Красимир Костов, 18. Илия Миланов, 37. Венцислав Керчев, 77. Мартин Николов, 5. Костадин Ничев, 24. Аласан Н'Диайе (53  22.Никола Колев), 23. Христо Златински, 28. Самир Аясс (53  17.Чавдар Ивайлов ), 10. Петър Атанасов (82  14.Димитър Буров), 94. Юлиан Ненов (46  20.Дориан Бабунски ), 9. Даниел Генов
Резерви: 34. Дамян Дамянов -в, 14. Димитър Буров, 20. Дориан Бабунски, 22. Никола Колев, 17. Чавдар Ивайлов, 16. Петър Генчев, 15. Мирослав Маринов
Треньор: Веселин Великов

ЕтърЕТЪР: 1. Христо Иванов, 83. Алдаир Ферейра (64  99.Преслав Боруков), 23. Христофор Хубчев, 44. Божидар Кацаров, 84. Здравко Илиев, 22. Ловре Кнежевич , 26. Мариян Иванов , 6. Пламен Крачунов, 16. Симеон Мечев  (73  3.Хосе Чембърс), 10. Миси Мезу (64  70.Кольо Станев), 7. Милчо Ангелов (64  11.Даниел Младенов)
Резерви: 13. Анатоли Господинов -в, 81. Венелин Филипов, 11. Даниел Младенов, 70. Кольо Станев, 18. Николас Фемия, 99. Преслав Боруков, 3. Хосе Чембърс
Треньор: Александър Томаш

Съдия: Волен Чинков
Стадион: Христо Ботев - гр.Враца

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение