Ботев (Враца) победи с 3:0 Черноморец (Балчик) в 1/8-финал за Купата на България. С класирането напред в надпреварата тимът на Антони Здравков пое глътка въздух и сложи край на лошата серия. В първенството врачани са в поредица от осем поредни загуби и заемат предпоследното 13-то място.

На висота за Ботев и днес игра Даниел Генов. Бързоногото крило блесна с два гола, а точен във вратата на Черноморец (Балчик) беше и Петър Атанасов.

И трите попадения паднаха в заключителните минути на мача. Генов откри резултата в 78-ата минута, а в 84-ата отново той бе точен във вратата на Павлин Евтимов, този път от дузпа - 2:0. Крайното 3:0 оформи Петър Атанасов секунди преди последния съдийски сигнал.

На 1/4-финалите Ботев (Враца) се присъединява към Локомотив (Пловдив), Арда, ЦСКА, ЦСКА 1948, Лудогорец и Левски.

Последният 1/8-финал е Славия - Монтана (от 17:30 часа днес), а след края му в ефира на Диема Спорт ще бъде тегленето на жребия за 1/4-финалите.

Ботев (Враца) - Черноморец (Балчик) 3:0
1:0 Даниел Генов (78), 2:0 Даниел Генов (84-дузпа), 3:0 Петър Атанасов (90)