ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Ботев (Враца) победи Локомотив (София) с 2:1 у дома в среща от 29-ия кръг на efbet Лига. Успехът бе първи за врачани след шест мача без победа, докато "железничарите" записаха трета поредна загуба в първенството.

Домакините започнаха отлично срещата и пропуснаха две положения за гол в първия четвърт час, след удари на Даниел Генов и Антонио Георгиев. Локо (София) отвърна с контраатака, но Александър Александров не се възползва от пас на Франса, а и бе в засада.

Ботев (Враца) поведе в 21-ата минута, в която Даниел Генов преодоля вратаря на съперника с удар от границата на наказателното поле (1:0). Последваха силни минути на Локомотив (София), но Франса  Давид Малембана не успяха да се разпишат.

Домакините получиха дузпа за игра с ръка на Алан Диас в 38-ата минута, а Браян Переа се разписа за 2:0.

Toп Коефициенти за efbet Лига!

Втората част започна вихрено за гостите от София и те получиха дузпа за нарушение на вратаря на врачани срещу Карлос Франса. Димо Бакалов реализира от бялата точка и намали резултата (2:1).

Локомотив можеше да стигне до равенството само три минути след това, но ударът на Красимир Милошев срещна гредата.

Четвърт час преди края и домакините удариха гредата след силен удар на Момчил Цветанов. Малко след това Антонио Георгиев  отправи силен удар, но Матеус Дуарте застана на пътя на топката.

По-малко от пет минути след това Марко Мажуга можеше да вкара трети гол за врачани, но Александър Любенов спаси с крак удар в близкия си ъгъл.

С успеха Ботев (Враца) се изкачи до 11-о място в класирането с 28 точки, докато Локомотив (София) е на девета позиция с 37. В следващия кръг врачани гостуват на ЦСКА, а "железничарите" посрещат Арда.

БОТЕВ (ВР) - ЛОКОМОТИВ (СФ) 2:1
1:0 Даниел Генов (21'), 2:0 Браян Переа (40' дузпа), 2:1 Димо Бакалов (54' дузпа)

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
4' Първа опасност в мача! Даниел Генов стреля към вратата на Локо, получи се рикошет, но Любенов се справи.
15' Страхотен шанс за Ботев (Враца)! Точен изстрел на Антонио Георгиев отдалеч, но без проблеми за Александър Любенов
18' Чудесна възможност за Локо (София)! Франса пусна към Александров, но той не успя да засече топката. Има и сигнал за засада.
21'  ГООООЛ за Ботев (Враца)! Даниел Генов получи топката на границата на наказателното поле, стреля през човек и прати топката в десния ъгъл на Любенов за 1:0.
24' Шанс за Локомотив! След добър пас на Бруно Франко, Карлос Франса преодоля Кавдански и стреля, но Краси Костов парира уверено.
34' Ъглов удар пред вратата на Ботев! Давид Малембана се извиси, но ударът му с глава премина встрани.
38'  ДУЗПА за Ботев (Враца)! Алан Диас игра с ръка в наказателното си поле и спря удар към вратата.
40'  ГОООоОЛ за Ботев! Браян Переа бележи от бялата точка, пращайки Любенов в обратния ъгъл.
45+3' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
50'  ДУЗПА за Локомотив! Вратарят на Ботев (Враца) сгреши при опит да играе с топката, Карлос Франса го преодоля, а стражът го събори в наказателното поле.
54'  ГОООООЛ за Локомотив! Димо Бакалов прати топката в дясната греда, след което тя влезе във вратата (2:1)
57'  ГРЕДА за Локо! Красимир Милошев отправи параболичен удар от дистанция, но топката срещна гредата.
75'  ГРЕДА! Отбира топка в наказателното поле на Локо (София) стигна до Момчил Цветанов, той стреля силно, но топката разтресе напречната греда.
78'  Какъв шанс за Ботев! Антонио Георгиев  отправи силен удар, но Матеус Дуарте застана на пътя на топката.
82'  Нова ситуация пред вратата на Локомотив! Марко Мажуга се справи със защитни и шутира в близкия ъгъл, но Любенов спаси с крак.
90+3' Край на мача!

Ботев Враца БОТЕВ (ВР): 76. Красимир Костов , 3. Мартин Кавдански , 6. Антонио Георгиев , 8. Диего Фераресо, 9. Даниел Генов  (64  18. Диого Барбоса), 11. Момчил Цветанов, 17. Чавдар Ивайлов (87  24. Стефан Гаврилов), 19. Браян Переа  (90  21. Жан Пиер Да Силва), 20. Меси Биатумусока , 23. Браян Мендоса, 28. Клери Сербер (65'  14. Марко Мажуга)
Резерви: 34. Федерико Рубио, 4. Луис Соарес, 15. Мирослав Маринов, 22. Петър Кепов, 37. Том Рапнуи
Треньор: Даниел Моралес

Локомотив София ЛОКОМОТИВ (СФ): 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо (78  29. Станислав Костов) , 12. Бруно Франко, 26. Красимир Милошев, 5 . Давид Малембана (70  89. Матеус Дуарте), 94. Юлиан Ненов, 33. Алан Диас , 15.  Лука Иванов, 44. Божидар Кацаров (79 8. Мартин Райнов) , 7. Александър Александров  (46  70. Димо Бакалов ), 11. Карлос Франса
Резерви: 1. Бабукар Гайе, 3. Марио Петков, 4. Мики Орачев, 18. Християн Чипев, 22. Ивайло Найденов
Треньор: Станислав Генчев

Съдия: Кристиян Колев
Стадион: "Христо Ботев", Враца
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР