ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Ботев (Враца) победи Хебър с 2:0 като гост на Националния стадион "Васил Левски" в среща от 11-ия кръг на Ефбет лига в повторния дебют на Даниел Моралес начело на тима.

Гостите бяха по-активният тим през първата част и създадоха първата си опасност в третата минута, докато домакините опитаха да създадат голово положение едва в 27-ата.

По-малко от десет минути след това Браян Переа удари гредата на вратата на Хебър, за да се стигне до последните пет минути на първата част, в която Хебър се пропука.

Първо Хлеб Бухал си вкара автогол в 40-ата минута, а пет минути по-късно Переа се разписа за 2:0 след пас на Валбуена.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Второто полувреме започна с много добра възможност за Хебър, но Венсан Марсел нямаше шанс от фаул и ударът му срещна напречната греда. След час игра домакините отново създадоха опасност пред вратата на Ботев (Враца), но Костов се справи с удар от дистанция на Арсенио Валпорт.

Ботев отвърна с хубав удар на Йохан Валбуена, който премина покрай вратата на Хебър. В следващите минути отново Валбуена за Ботев и Марсел за Хебър стреляха опасно, но съперниковите вратари се справиха.

До края двата тима направиха по няколко смени, а чистите голови положения липсваха.

Ботев (Враца) вече е на 11-о място в таблицата с 10 точки, докато Хебър е 13-и със 7.

ХЕБЪР - БОТЕВ (ВР) 0:2
0:1 Хлеб Бухал (40'), 0:2 Браян Переа (45')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
3' Първа възможност в мача! Жан Пиер да Силва от Ботев (Враца) получи добро центриране отляво, но ударът му към вратата на Дебърлиев не се получи.
26' Хубава атака на Ботев (Враца)! Браян Переа получи топката в наказателното поле, обърна се и стреля, но в ръцете на вратаря.
27' Шанс за Хебър! Георги Търтов навлезе остро в наказателното поле, но опитът му за подаване обаче бе пресечен от добре пласирания капитан на гостите Красимир Костов.
36'  ГРЕДА! Мирослав Маринов отправи силен изстрел от дистанция, но Дебърлиев спаси. След ъгловия удар Браян Переа се оказа непокрит в наказателното поле, но гредата спаси домакините.  При него Браян Переа беше оставен непокрит, а изстрелът му с глава намери напречната греда на Хебър.
40' ГОООЛ за Ботев Враца! Центриране отдясно се отклони в крака на Хлеб Бухал и топката влетя в собствената му вратата!
45' ГОООЛ за Ботев (Враца)! Браян Переа се възползва от пас на Валбуена в наказателното поле и се разписа за 2:0.
45' Край на първата част!

46' Начало на второто полувреме.
53'  ГРЕДА за Хебър! Венсан Марсел стреля от пряк свободен удар, но топката срещна напречната греда.
62' Още една възможност за Хебър! Резервата Арсенио Валпорт шутира от дистанция, но Костов спаси.
70' Хубав удар от дистанция на Йохан Валбуена, но встрани от вратата на Хебър.
76' Опит на Венсан Марсел да затрудни Костов, но вратарят на Ботев (Враца) улови.
90' Пряк свободен удар за Ботев (Враца)! Даниел Генов стреля, но над вратата.
90+3' Край на мача.

ХебърХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев, 98. Георги Търтов (77  9. Адернисола Есеола), 5. Мартин Михайлов, 28. Осира Корнел, 38. Хлеб Бухал , 11. Цветелин Тонев (К) (77  27. Роберт Разван), 23. Калудио Бонани (59  3. Богомил Божуркин), 55. Олекси Лобов, 77. Октай Хамдиев, 39. Ивайло Михайлов (59' 17. Арсенио Валпорт) , 97. Венсан Марсел
Резерви: 22. Хадин Ндиае, 10. Пламен Крумов, 19. Муса Сила
Треньор: Фулвио Пеа

Ботев ВрацаБОТЕВ (ВР): 76. Красимир Костов, 20. Меси Биатумусока, 37. Том Зарандона , 23. Браян Мендоса, 8. Диего Фераресо, 15. Мирослав Маринов (83  9. Даниел Генов), 24. Стефан Гавраилов (24  6. Антонио Георгиев) , 19. Браян Переа   (74 91. Венцислав Христов)  , 17. Чавдар Ивайлов (80 10. Сантиаго Монтоя) , 88. Йохан Валбуена, 21. Жан-Пиер Да Силва (83  18. Клери Сербер)
Резерви: 34. Федерико Рубио, 14. Мартин Атанасов
Треньор: Даниел Моралес

Стадион: "Васил Левски", София
Съдия: Георги Кабаков
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия