Ботев (Враца) и Арда (Кърджали) завършиха при 0:0 в първа среща от петия кръг на efbet лига. Домакините прекъснаха серия от три загуби, докато гостите не успяха да запишат трети пореден успех в елита.

Арда имаше повече и по-чисти ситуации в мача, който иначе не се отличаваше с особена динамика. Иван Коконов в 22-ата минута и Светослав Ковачев в 62-ата бяха най-близо до гола за гостите, които цяло второ полувреме играха с човек по-малко заради втори жълт картон на Пламен Крумов. Илия Миланов пък се отчете с най-добрата възможност за домакините, когато стреля с глава над напречната греда в 77-ата минута.

Гостите от Кърджали временно се настаниха на третата позиция с равен брой точки - 9 с втория Лудогорец и четвъртия Локомотив (Пловдив), които утре играят помежду си. Ботев пък е 11-и с 4 точки от 5 мача.

БОТЕВ (ВРАЦА) - АРДА 0:0

По-важното от мача по минути:

1' Начало на двубоя във Враца.
6' Пропуск за Арда! Светослав Ковачев подаде на връхлитащия Ради Василев, но ударът му мина над вратата.
22'  Иван Коконов се освободи от защитник на врачани и стреля, но Краси Костов изби в ефектно в корнер
37' Добра атака за домакините! Домовчийски  върна към Ненов, но той шутира високо над вратата.
41'  Жълт картон  за треньора на домакините Антони Здравков за невъздържана изява край тъчлинията.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
47'  Червен картон! Гостите от Арда остават с човек по-малко заради втори жълт картон на Пламен Крумов.
62'  Светослав Ковачев залъга бранителите на Ботев и стреля от дъгата на наказателното поле, но покрай страничната греда.
77'  Илия Миланов намери топката с глава след корнер, но ударът му мина над вратата.
83' Поредна добра възможност за Арда! Мартинов опита фалцов удар от дистанция, но встрани.
88' Страхотна възможност за Ботев!Атанасов центрира остро отдясно, но Генов и Домовчийски останаха зад топката и не успяха да я насочат в мрежата.
90+3' Край на мача.

Botev VratsaБОТЕВ (ВРАЦА): 33. Красимир Костов, 24. Аласан Н'Диайе, 81. Атанас Зехиров, 30. Валери Домовчийски, 37. Венцислав Керчев, 23. Владислав Узунов, 9. Даниел Генов , 18. Илия Миланов, 8. Педро Лагоа (61'  7. Чавдар Ивайлов), 88. Том (61'  10. Петър Атанасов), 11. Юлиан Ненов (70'  14. Димитър Буров)
Резерви: 1. Христо Митов, 6. Даниел Гаджев, 5. Васил Добрев, 19. Ивайло Михайлов

ArdaАРДА: 36. Васил Симеонов, 5. Петко Ганев, 10. Светослав Ковачев (91'  33. Иван Тилев), 17. Иван Коконов, 19. Румен Руменов (71'  8. Милен Желев), 20. Деян Лозев , 24. Ребин Сулака, 25. Матеус Леони, 27. Емил Мартинов , 71. Пламен Крумов , 99. Радослав Василев (84'  22. Ловре Кнежевич)
Резерви12. Иван Караджов, 7. Михаил Александров, , 15. Муса Адад, 4. Милен Стоев

Стадион: "Христо Ботев", Враца
Съдия: Николай Колев