Ботев (Враца) успя да спечели с 1:0 домакинството си на Литекс от седмия кръг във Втора професионална лига. В герой за тима на Сашо Ангелов се превърна Кристиян Григоров. Снажният защитник, който до това лято беше основен играч на Лудогорец II, oтбеляза с глава в 35-ата минута, засичайки центриране от корнер. Това се оказа достатъчно на врачани да спечелят трите точки и да влязат в Топ 3. Ботев има 14 в актива си, като с повече са единствено Царско село и Локомотив (София) - по 15. Литекс е осми във временното класиране с 11 точки.

Девети излезе Черноморец (Балчик), който също постигна минимална победа днес - 1:0 при гостуването на Марица (Пловдив). Точен за тима на Георги Иванов - Геша беше Владислав Мирчев в 10-ата минута.

Иначе на мача във Враца Литекс игра с човек по-малко в края, след като в 81-ата минута Tихомир Тодоров беше изгонен за удар без топка срещу юношата на Левски Атанас Кабов.

ВТОРА ЛИГА, 7 КРЪГ

9 септември 2017 г. (събота), 17:00 ч.

Оборище (Панагюрище) - Поморие 0:0

Ботев (Гълъбово) - Царско село 0:0

Монтана - Несебър 1:3
1:0 Атанас Илиев (5), 1:1 Иван Колев (6), 1:2 Жак Пехливанов (11), 1:3 Иван Колев (38)

Локомотив (София) - Нефтохимик 2:0
1:0 Илия Димитров (42), 2:0 Илия Димитров (86)

9 септември 2017 г. (събота), 18:00 ч.
Созопол - Струмска слава 2:1

1:0 Станимир Баев (29), 1:1 Кристиян Тасев (30), 2:1 Кирил Грозданов (56)

10 септември 2017 г. (неделя), 17:00 ч.
Лудогорец - Локомотив (Горна Оряховица) 2:2

0:1 Георги Чукалов (2), 1:1 Светослав Ковачев (5), 1:2 Георги Чукалов (35), 2:2 Олег Димитров (85)

11 септември 2017 г. (понеделник), 17:00 ч.
Ботев (Враца) - Литекс 1:0
1:0 Кристиян Григоров (35)

Марица - Черноморец (Балчик) 0:1
0:1 Владислав Мирчев (10)