Ботев (Враца) победи Монтана с 1:0 в дербито на Северозапада от 29-ия кръг на Еfbet лига.

Срещата започна отлично за гостите и след четвърт час Монтана пропусна единствената чиста възможност, но Сергей Георгиев не се възползва.

Минути по-късно монтанчани имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Самия Аясс, но Железов подмина положението. Ботев пропиля единствения си по-добър шанс в средата на полувремето, но Бабунски стреля неточно.

Пет минути преди края на първата част Монтана остана с човек по-малко, след като Тони Тасев  беше предупреден за реплика към съдията, а малко по-късно и изгонен за удар без топка.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

С човек по-малко Ботев опита натиск в първите минути на втората част, но не достигна до точен удар.

В 57-ата минута резервата Юлиан Ненов удари страничната греда на гостите, а няколко минути по-късно врачани поведоха в резултата с попадение на Даниел Генов (1:0). До края Монтана опита да притисне съперника си, но резултатът остана непроменен.

Успехът позволи на Ботев (Враца) временно да застане на спасителното 11-о място в класирането с точка аванс пред Славия, като "белите" гостуват на Етър по-късно днес.

БОТЕВ (ВРАЦА) - МОНТАНА 1:0
1:0 Даниел Генов (61')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на двубоя.
15'  Много добра възможност за Монтана! Сергей Георгиев подаде към  Тони Тасев, той стреля, но ударът му бе блокиран. Топката отиде вляво за Георгиев, който завърши, но Дамянов се намеси и отрази удара му.
18' ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА от Монтана! Николай Минков посрещна летяща топка и опита удар, но тя спря в лявата ръка на Самир Аясс, но реферът Валентин Железов подмина ситуацията.
24' Шанс за Ботев! Първата възможност за врачани бе на сметката на Дориан Бабунски. Нападателят се измъкна от Давид Кики и шутира със сила по диагонала, но и доста неточно.
39'  ЧЕРВЕН КАРТОН! Монтана остава с човек по-малко заради втори жълт картон на Тони Тасев за удар без топка.
45+2' Чудесна възможност за гостите! Абсолютно необезпокояван Давид Кики отправи удар с глава след центриране от фаул, но в аут
45+2' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
50' Възможност за Ботев! Петър Атанасов бе изведен прекрасно зад отбраната на и опита пас към Бабунски, но вратарят на Монтана пресече подаването и предотврати сигурен гол за домакините.
53' Шанс за Монтана! Сергей Георгиев изведе Кики, но ударът му бе блокиран от Венцислав Керчев.
57'  ГРЕДА за Ботев (Враца)! Появилият се преди секунди Юлиан Ненов остана сам срещу Макенджиев, стреля, вратарят отби леко топката и тя срещна гредата.
61'  ГОООООЛ за Ботев (Враца). След центриране топката достигна у Даниел Генов около точката за изпълнение на дузпа и той я прати в горния ляв ъгъл на вратата за 1:0.
72' Нова възможност за Ботев (Враца). Генов пусна към Ненов, последва силен удар, но встрани.
75' Пореден шанс за домакините. Даниел Генов бе изведен зад отбраната на Монтана вляво на наказателното поле по изключително техничен начин с пета от Домовчийски, но ударът на голмайстора бе отразен от стража на Монтана.
90+3' Край на мача.

Ботев ВрацаБОТЕВ (ВРАЦА): 34. Дамян Дамянов , 18. Илия Миланов  (46  5. Костадин Ничев), 37. Венцислав Керчев, 77. Мартин Николов, 81. Атанас Зехиров, 6. Даниел Гаджев ( 46  30. Валери Домовчийски ), 22. Никола Колев (65   24. Аласан Н'Диайе), 9. Даниел Генов  (81  14. Димитър Буров), 10. Петър Атанасов  (57   94. Юлиан Ненов), 28. Самир Аясс, 20. Дориан Бабунски
Резерви: 1. Христо Митов, 15. Мирослав Маринов
Треньор: Веселин Великов

МонтанаМОНТАНА: 30. Благой Макенджиев, 25. Александър Башлиев, 33. Стефан Цонков , 24. Давид Кики, 3. Иван Михов, 10. Владимир Айтов , 6. Янко Ангелов , 8. Тони Тасев , 19. Росен Кръстев, 23. Сергей Георгиев (65  13. Йордан Йорданов), 11. Николай Минков
Резерви: 1. Марио Кирев, 2. Валери Христов, 20. Михаел Орачев, 4. Радослав Терзиев, 22. Стефан Каменов, 26. Стоян Предев
Треньор: Атанас Атанасов

Стадион: "Христо Ботев", Враца
Съдия: Валентин Железов