Монтана и Ботев (Враца) завършиха 1:1 в дербито на Северозапада от последния от 32-ия кръг на efbet Лига. След равенството гостите от Враца събраха 30 точки и финишираха на 2 пред домакините, което означава, че ще играят бараж срещу третия от Втора лига Септември (София) за оставането си в елита. Монтана пък изпада от първото ниво на родния футбол.

Двата тима започнаха активно срещата, но не създадоха сериозно положение пред една от двете врати. Тони Тасев и Давид Кики от домакините не успяха да намерят целта, а Николай Минков шутира от границата на наказателното поле, но топката срещна крака на бранител на гостите и излезе в корнер.

В 34-ата минута Давид Кики бе изведен отлично от Тони Тасев зад гърба на отбраната и с прехвърлящ удар преодоля Красимир Костов за 1:0.Това бе първи гол за Кики с екипа на Монтана. Четири минути по-късно гостите отвърнаха на удара. Атанас Зехиров намери отлично Дориан Бабунски в наказателното поле и нападателят без проблеми матира Благой Макенджиев за 1:1.

Шест минути след почивката домакините натиснаха, но въпреки това в 72-ата минута след центриране от корнер Давид Кики успя да избие топката от голлинията пред погледа на Костадин Ничев. Малко по-късно Монтана бе близо до попадение. След центриране в наказателното поле бранител на Ботев (Враца) отклони опасно топката към собствената си врата, но Красимир Костов бе на своя пост и спаси. До края на мача усилията на домакините да стигнат до победен гол не се увенчаха с успех и така те изпадат от елита.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

В другата среща Славия загуби от Етър с 0:2. "Белите" си бяха осигурили мястото в efbet Лига и за следвашя сезон, докато "виолетовите" също като Монтана на този етап изпадат. Крайното решение за съдбата и на двата тима ще бъде взето на 25 май, когато ще бъде обявен в какъв формат ще се играе шампионата ни през следващия сезон. Единственият шанс на "виолетовите" и Монтана да се спасят е, ако се приеме идеята за разширяване на елита до 16 отбора и да няма изпадащи.

Гостите поведоха в 8-ата минута, когато Ангелов получи топката от Кнежевич и асистира на непокрития Кольо Станев, който от няколко метра не сбърка за 0:1. Домакините опитаха натиск и в 39-ата минута бяха близо до изравняване. Кирилов получи хубав пас отляво от Макрилос, нахлу в наказателното поле и отправи опасен удар, който бе блокиран от Крачунов и топката излезе в корнер.

След почивката в 63-ата минута Ивееш и Ангелов се озоваха двама на един след отличен пас на Фемия, а панамецът отправи удар от чиста позиция, но бе блокиран. В 72-ата минута резервата Преслав Боруков получи от Даниел Младенов и с фалцов удар вкара топката в долния десен ъгъл за 0:2. Четири минути след това Макрилос овладя пред наказателното поле, обърна се и отправи силен удар, а вратарят на гостите Господинов изби топката в корнер.

Натискът на домакините продължи и в 81-ата минута Кирилов овладя топката след центриране отдясно и отправи удар по диагонала, но топката мина покрай вратата. До края на срещата не се стигна до други попадения.

След тези резултати Славия финишира на първата позиция в долната четворка на втората осмица с 34 точки пред Ботев (Враца) с 30, а Монтана и Етър събраха по 28 пункта.

МОНТАНА - БОТЕВ (ВРАЦА) 1:1
1:0 Давид Кики (34), 1:1 Дориан Бабунски (38)

Най-интересното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
2 - Николай Минков се оказа на добра позиция и шутира, но Красимир Костов спаси с крак
34 - ГОООЛ за Монтана! Давид Кики бе изведен отлично от Тони Тасев зад гърба на отбраната и с прехвърлящ удар вкара гол на Красимир Костов за 1:0
38 - ГОООЛ за Ботев (Враца)! Атанас Зехиров намери отлично Дориан Бабунски в наказателното поле и нападателят без проблеми матира Благой Макенджиев за 1:1
45 - Край на първата част!
..................................................
46 - Начало на второто полувреме
51 - Тони Тасев получи топката в наказателното поле на гостите и не успя да намери целта
57 - Далечен удар на Тони Тасев и страхотно спасяване на Красимир Костов, който изби топката в корнер
72 - След центриране от корнер Давид Кики успя да избие топката от голлинията пред погледа на Костадин Ничев
77 - След центриране в наказателното поле бранител на Ботев (Враца) отклони опасно топката към собствената си врата, но Красимир Костов бе на своя пост и спаси
90+5 - Край на мача! Монтана завърши 1:1 с Ботев (Враца) и изпада във Втора лига, а съперникът ще играе бараж за оцеляване

Състави
Монтана: 30. Благой Макенджиев, 25. Александър Башлиев , 3. Иван Михов - к, 2. Валери Христов (85 7. Димитър Законов), 33. Стефан Цонков, 6. Янко Ангелов (75 17. Адам Буджамаа ), 24. Давид Кики , 10. Владимир Айтов, 19. Росен Кръстев (69   4. Радослав Терзиев), 8. Тони Тасев, 11. Николай Минков
Резерви: 1. Марио Кирев, 17. Адам Буджамаа, 7. Димитър Законов, 4. Радослав Терзиев, 20. Михаел Орачев, 9. Румен Георгиев, 26. Стоян Предев
Треньор: Светлан Кондев

Ботев (Враца): 33. Красимир Костов, 18. Илия Миланов, 37. Венцислав Керчев, 81. Атанас Зехиров, 77. Мартин Николов, 23. Христо Златински - к, 6. Даниел Гаджев (32   5. Костадин Ничев), 10. Петър Атанасов (60   94. Юлиан Ненов), 9. Даниел Генов, 17. Чавдар Ивайлов (79 22. Никола Колев ), 20. Дориан Бабунски (79 30. Валери Домовчийски)
Резерви: 34. Дамян Дамянов, 14. Димитър Буров, 5. Костадин Ничев, 22. Никола Колев 94. Юлиан Ненов, 30. Валери Домовчийски, 16. Петър Генчев
Треньор: Веселин Великов

Монтана, стадион "Огоста"
Съдия: Никола Попов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение

СЛАВИЯ - ЕТЪР 0:2
0:1 Кольо Станев (8), 0:2 Преслав Боруков (72)

8 - ГОООЛ за Етър! Ангелов получи топката от Кнежевич и асистира на непокрития Кольо Станев, който от няколко метра не сбърка за 0:1
39 - Кирилов получи хубав пас отляво от Макрилос, нахлу в наказателното поле и отправи опасен удар, който бе блокиран от Крачунов и топката излезе в корнер
42 - Кирилов шутира над вратата на гостите
....................................................
47 - Ангелов шутира над вратата на домакините
63 - Ивей Натаниел и Ангелов се озоваха двама на един след отличен пас на Фемия, а панамецът отправи удар от чиста позиция, но бе блокиран
72 - ГОООЛ за Етър! Резервата Преслав Боруков получи от Даниел Младенов и с фалцов удар вкара топката в долния десен ъгъл за 0:2
76 - Макрилос овладя пред наказателното поле, обърна се и отправи силен удар, а Господинов изби топката в корнер
81 - Кирилов овладя топката след центриране отдясно и отправи удар по диагонала, но топката мина покрай вратата
87 - Резервата Симеон Мечев нахлу опасно в наказателното поле на домакините и шутира, но Вуцов изби в корнер
90+3 - Край на мача! Етър спечели с 2:1 при визитата си на Славия за престиж.

Състави
Славия: 13. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 75. Надер Гандри, 19. Филип Антовски, 73. Мартин Сораков (53 71. Емил Стоев), 77. Георги Вълчев (89 29. Петър Вуцов), 7. Питър Макрилос (90 5. Мартин Атанасов), 17. Ерол Дост (59 70. Михаил Александров), 10. Радослав Кирилов, 9. Калоян Кръстев (59 14. Ивайло Димитров)
Резерви: 12. Иван Дерменджиев, 71. Емил Стоев, 6. Костадин Велков, 70. Михаил Александров, 5. Мартин Атанасов, 29. Петър Вуцов, 14. Ивайло Димитров
Треньор: Златомир Загорчич

Етър: 13. Анатоли, Господинов, 44. Божидар Кацаров (86 20. Яни Пехливанов), 81. Венелин Филипов , 84. Здравко Илиев (46 23. Христофор Хубчев), 70. Кольо Станев , 6. Пламен Крачунов , 18. Николас Фемия (86 16. Симеон Мечев), 3. Хосе Кордоба, 17. Ивей Натаниел , 7. Милчо Ангелов (67 11. Даниел Младенов), 22. Ловре Кнежевич (61 99. Преслав Боруков )
Резерви: 1. Христо Иванов, 11. Даниел Младенов, 99. Преслав Боруков, 23. Христофор Хубчев, 20. Яни Пехливанов, 10. Миси Мезу, 16. Симеон Мечев
Треньор: Александър Томаш