Септември (София) победи с 3:0 Левски (Лом) в мач от 27-ия кръг на Втора лига. Столичани поведоха в 19-ата минута с гол от дузпа на капитана Асен Чандъров. Четвърт час по-късно Валери Божинов отбеляза дебютното си попадение за Септември.

Владислав Узунов оформи крайното 3:0 в 80-ата минута. Столичният тим е на четвъртото място с 48 точки, докато Левски (Лом) остава на последното 19-о място с едва 8 в актива си.

36-годишният Божинов не се беше разписвал в официален мач от 23 май 2021 г. Тогава той вкара при победата на Левски с 2:1 над Черно море във Варна.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Вторият в класирането във Втора лига Спартак (Варна) допусна изненадваща загуба с 1:2 от 14-ия Добруджа (Добрич) в борбата за първата позиция. Гостите поведоха с 0:2 с голове на Лъчезар Йорданов и Андриян Димитров. Велислав Боев бе точен за „соколите“, които след поражението са втори с 52 точки. Първият Етър има 55.