"Щастлив съм, че вкарах 2 гола за Литекс. Надявам се да го направя пак във вторник", сподели румънецът Флорин Брату, който снощи наказа Рудар в 73-ата и 90-ата минути. Това бяха първите му попадения в официален мач с екипа на Литекс.

Шампионът на България записа убедителен успех в Подгорица с 4:0 и с общ резултат 5:0 се класира в третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Там "оранжевите" ще имат за съперник Биркиркара (Малта) или Жилина (Словакия). В първия мач малтийците победиха с 1:0, а реваншът в Словакия е днес от 20:30 часа.

Тази сутрин Литекс проведе възстановяване. Веднага след победата над Рудар тимът се прибра в България. След леката тренировка футболистите бяха пуснати в почивка за ден и половина. Шампионите подновяват заниманията в петък сутинта.

"Изпитвахме затруднения само до първия гол. После показахме, че сме с класа над съперника", заяви Небойша Йеленкович, който отбеляза фантастично попадение за 2:0. /БЛИЦ