ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА!

ЦСКА гостува на Черно море днес от 12:30 часа във Варна. Двубоят от 12-тия кръг ще бъде предаван пряко по ТВ+Булсатком. Преди срещата ЦСКА е на трето място с 21 точки, варненци са на десета позиция с 12 точки.

Черно море е един от шестте отбора, които имат победа над ЦСКА в “А” група, когато начело на тима е Стойчо Младенов. Въпросната загуба е на 12 април 2003 година. На рождения ден на Младенов Черно море печели в София с 2:1. Емил Гъргоров дава аванс на ЦСКА в 29-ата минута от дузпа, но точно преди почивката Светослав Петров си вкарва автогол. Четвърт час преди края Георги Илиев носи победата на варненци.

До момента Стойчо Младенов има точно 102 мача като треньор на ЦСКА в “А” група. В тях записва 8 загуби. Освен споменатото поражение от Черно море, през сезон 2002/03, той отстъпва на Литекс (два пъти), Лудогорец (два пъти), “Ботев” (Пловдив), “Левски” и Миньор – по веднъж.

Балансът на Стойчо Младенов срещу Черно море е повече от добър. С изключение на тази загуба през сезон 2002/03 ЦСКА начело с Екзекутора на Ливърпул записва четири победи. За последно двата тима играха през пролетта на миналия сезон, в София “червените” спечелиха с 4:1.

Общо в “А” група: 102 мача, 79 победи, 15 равенства, 8 загуби

Загубите на ЦСКА в “А” група под ръководството на Стойчо Младенов: Литекс (2), Лудогорец (2), Черно море, Миньор, “Ботев” (Пловдив), Левски”

МАЧОВЕТЕ НА СТОЙЧО МЛАДЕНОВ НАЧЕЛО НА ЦСКА СРЕЩУ ЧЕРНО МОРЕ
7 кръг
Черно море – ЦСКА 0:1
0:1 Велизар Димитров (71)
20 кръг
ЦСКА – Черно море 1:2
1:0 Емил Гъргоров (29-д), 1:1 Светослав Петров (45-авт), 1:2 Георги Илиев (75)

ЦСКА – Черно море 4:1
1:0 Галчев (6), 2:0 Жуниор Мораес (25), 2:1 Георги Илиев (30-дузпа), 3:1 Жуниор Мораес (41), 4:1 Християн Попов (79-автогол)
Баланс срещу Черно море: 5 мача, 4 победи, 1 загуба, г.р. 9:3 в полза на ЦСКА