ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте как прогнозираха мача Маги Джанаварова и Ники Кънчев в играта Ефбет Лига на Букмейкър БЛИЦ

Черно море спечели с 2:1 домакинството си на Локомотив (Пловдив) в последната среща от 26-ия кръг на Еfbet Лига. Попаденията за тима на Илиан Илиев реализираха Васил Панайотов в 31-ата минута и Живко Атанасов в 72-ата. Точен за "смърфовете" беше Джовани Маркес в 36-ата.

Както и на дербито ЦСКА - Левски (0:0) няколко часа по-рано, така и на "Тича" имаше спасена дузпа. В добавеното време на първата част Иван Дюлгеров отрази удара на Димитър Илиев от бялата точка.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

Първата интересна ситуация на двубоя във Варна се откри пред вратата на гостите. Васил Панайотов подаде към Едгар Пашеко при бърза атака, той стреля, но на сантиметри от целта. В 11-ата минута Матеус засече с глава центриране от корнер, но младият страж на Черно море показа класа, избивайки с вещина. В 17-ата Динко Хоркаш се намеси решително при удар на Пашеко. Малко по-късно пропуск направи и Атанас Илиев.

В 31-ата минута "моряците" успяха да поведат. Много активният Пашеко достави поредно точно центриране - този път към Васил Панайотов, който с глава матира Динко Хоркаш - 1:0.

Отговорът на "смърфовете" дойде бързо. В 36-ата минута гостите изравниха. Джовани Маркес се разписа, след като получи извеждащо подаване от Матеус и изпрати топката в мрежата на Дюлгеров - 1:1.

В последните секунди на първата част Димитър Илиев спечели дузпа. Главният съдия Георги Давидов прегледа ситуацията с ВАР и посочи бялата точка. Зад топката застана капитанът на Локомотив, а Дюлгеров спаси и запази равенството.

След почивката "моряците" доминираха. В 51-ата минута Хоркаш спаси мощен удар на Атанас Илиев. Десет минути по-късно Алекс Фернандес се разписа, но след преразглеждане на ситуацията с ВАР съдията Георги Давидов отмени попадението заради нарушение на Стефан Велев срещу Ерик Сорга преди топката да се озове в съотборника му, който отбеляза.

В 72-ата минута все пак Черно море отново поведе. След центриране от корнер Стефан Велев отклони с глава към Живко Атанасов, който от близка дистнация се разписа за 2:1.

В 85-ата минута Стефан Велев отново засече с глава на първата греда центриране от ъглов удар, но този път стражът на Локомотив се справи. До края не падна ново попадение и домакините се поздравиха с победата.

По този начин Черно море изпревари Локомотив (Пловдив) и Левски във временното класиране. Тимът на Илиан Илиев вече е четвърти с 45 точки, колкото имат и "сините". "Смърфовете" са шести с 43, а седмият Славия има 41 т.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛОКОМОТИВ (Пд) 2:1
1:0 Васил Панайотов (31), 1:1 Джовани Маркес (36), 2:1 Живко Атанасов (72)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
17  Едгар Пашеко пробва удар от около 20 метра от воле, Динко Хоркаш успя да се намеси решително и да избие.
31  ГОЛ! 1:0 за Черно море! Едгар Пашеко получи топката на левия фланг и центрира, а капитанът Васил Панайотов засече с глава, давайки преднина на "моряците".
36
 ГОЛ! Гостите бързо изравниха - 1:1! Димитър Илиев подаде на Матеус да Силва, който продължи към Джовани, чийто удар по земя се оказа неспасяем за Иван Дюлгеров.
45 - Добавеното време е 3 минути.
45  ДУЗПА! Съдията Георги Давидов гледа с ВАР ситуация за нарушение срещу Димитър Илиев и посочи бялата точка.
45+3  Пропусната дузпа. Димитър Илиев стреля към долния ляв ъгъл на Иван Дюлгеров, който се намеси отлично и спаси. Равенството 1:1 се запазва.
45+4 - Край на първото полувреме.
----------------
46 - Начало на второто полувреме.
51  Шанс за Атанас Илиев след центриране от ъглов удар, Динко Хоркаш демонстрира отличен рефлекс и спаси.
61  Aлекс Фернандес реализира от дистанция, изпращайки топката в долния ляв ъгъл на Хоркаш. Ситуацията ще се гледа с ВАР.
65  НЯМА ГОЛ! Съдията Георги Давидов изгледа положението на ВАР монитора и отмени гола заради нарушение на Стефан Велев срещу Ерик Сорга преди топката да попадне у Фернандес.
71  Интересна ситуация - жълт картон за Матеус, въпреки че нарушението беше извършено от съотборника му Христо Иванов.
72  ГОЛ! 2:1 за Черно море. Топката беше центрирана от корнер, Стефан Велев я продължи с глава към връхлитащия пред Динко Хоркаш Живко Атанасов. Снажният защитник се разписа отблизо с глава, след като надскочи Мартин Паскалев.
90+5 - Край на мача. Черно море победи Локомотив (Пловдив) с 2:1.

ЧЕРНО МОРЕ:
25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов , 28. Влатко Дробаров , 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов (81  32.Мартин Дичев), 71. Васил Панайотов (к)  , 77. Стефан Велев, 23. Едгар Пашеко (90+3  39.Николай Златев), 11. Алекс Фернандес (90+3  10.Велислав Василев), 8. Мазир Сула (82  27.Даниел Димов), 9. Атанас Илиев (69  86.Исмаил Иса )
Резерви: 22. Георги Георгиев, 27. Даниел Димов, 35. Арлинд Дакай, 10. Велислав Василев, 86. Исмаил Иса, 32. Мартин Дичев, 33. Мишаел Алвес, 17. Ангел Ангелов, 39. Николай Златев
Треньор: Илиан Илиев

ЛОКОМОТИВ (Пд): 23. Динко Хоркаш, 5. Тодор Павлов (76  33.Георги Каракашев), 20. Милош Петрович, 4. Мартин Паскалев , 34. Петър Витанов, 15. Пиер Зебли  (46  6.Христо Иванов), 50. Йосип Томашевич (83  11.Ивайло Димитров), 13. Матеус да Силва , 10. Джовани Маркес  , 14. Димитър Илиев (к) (75  7.Бабакар Дион), 9. Ерик Сорга (83  19.Денислав Александров)
Резерви: 1. Илко Пиргов, 99. Джовани Трупе, 7. Бабакар Дион, 33. Георги Каракашев, 19. Денислав Александров, 3. Александър Георгиев, 6. Христо Иванов, 11. Ивайло Димитров, 25. Петър Андреев
Треньор: Александър Томаш

Варна, стадион "Тича"
Съдия: Георги Давидов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР