ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Ето как прогнозираха мача Здравко от "Ритон" и Бони в новата игра на БЛИЦ Efbet лига

Спартак и Черно море завършиха при 0:0 във варненското дерби от 15-ия кръг на Efbet лига, 13 години след последния двубой помежду им, завършил с успех с 5:0 за "моряците".

Двата тима започнаха много надъхано пред пълните трибуни на стадион "Спартак", а гостите имаха две добри възможности в 13-ата и 19-ата минута. И двата опита обаче преминаха над вратата.

Домакините отправиха първия точен удар в мача. Той бе дело на Здравко Димитров в 25-ата минута от фаул, но не затрудни особено вратаря на "моряците".

Малко след изтичането на половин час игра Черно море също стреля точно във вратата на съперника, но ударът на Закария Беншаа бе твърде слаб.

До края на полувремето емоциите бяха предимно по трибуните, докато на терена не се случи нищо интересно.

3x500 лв. Бонус за мачовете от efbet Лига!

На почивката на пистата се появиха младоженци, които си направиха снимки на терена под бурни възгласи "Горчиво! Горчиво!"

Втората част започна с пропуск на Курьор пред вратата на Спартак, а домакините отвърнаха с добра възможност за  Денис Баланюк.

Четвърт час преди края Черно море можеше да стигне до гол, но удар на Алекс Фернандес от границата на наказателното поле бе спасен от Дичевски. Минути по-късно и Васил Панайотов пропусна, насочвайки топката в тялото на Пламен Димов.

Черно море се изкачи до петата позиция в таблицата с 25 точки, докато Спартак остава последен с едва 6 точки от 15 мача.

СПАРТАК - ЧЕРНО МОРЕ 0:0

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
13'  Първа чиста голова възможност в мача! Виктор Попов центрира отдясно, Мади Кета овладя и стреля, но над вратата на Иван Дичевски.
19'  Матеуш Клементе измъкна топката от Румен Руменов, след което преодоля и Пламен Димов и шутира силно пред наказателното поле, но над напречната греда.
25'  Първи точен удар в двубоя! Здравко Димитров от Спартак стреля от фаул, но не затрудни особено Георгиев.
31' Грешка в отбраната на Спартак и Закария Беншаа отправи точен, но слаб удар, а Дичевски се справи.
45+3' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
48' Матиас Курьор стреля с глава, но слабо и в ръцете на Дичевски.
55'  Чудесна възможност за Спартак! Денис Баланюк получи в наказателното поле и стреля към вратата, но Георгиев излезе, скъси ъгъла и блокира удара в корнер.
74'  Шанс за Черно море! Златев центрира, Курьор овладя и подаде към Алекс Фернандес на границата на наказателното поле, но Дичевски спаси.
78' Още една възможност за "моряците"! Васил Панайотов стреля, но топката срещна тялото на Пламен Димов.
90+4' Край на мача!

Спартак ВарнаСПАРТАК: 21. Иван Дичевски (К), 19. Никола Борисов, 25. Пламен Димов, 6. Емануел Моура, 77. Румен Руменов  (82'  8. Ивайло Климентов) , 11. Виктор Митев ( 82  Велислав Боев), 9. Мехмед Сабри, 30. Божидар Васев , 14. Ромеш Ивей (89 47. Родни Антуи) , 33. Здравко Димитров, 27. Денис Баланюк (66  90. Мартин Тошев )
Резерви: 67. Християн Христов, 10. Янчо Андреев, 23. Проспер Менди
Треньор: Тодор Киселичков

Черно мореЧЕРНО МОРЕ: 22. Георги Георгиев, 3. Живко Атанасов, 15. Петар Босанчич, 6. Виктор Попов , 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов (К), 7. Матаеуш Клементе, 20. Мади Кета (65  39. Николай Златев), 10. Велислав Василев (43 11. Алекс Фернандес) , 19. Матиас Курьор, 31. Закария Беншаа (82  9. Исмаил Иса)
Резерви: 25. Иван Василев, 4. Росен Стефанов, 32. Мартин Дичев, 88. Мимито
Треньор: Илиан Илиев

Стадион: "Спартак", Варна
Съдия: Радослав Гидженов
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия