Черно море размаза Локомотив София с 3:0 на стадион „Тича“ за едно полувреме в последния мач от междинния 27-и кръг в efbet Лига и задмина ЦСКА на второто място във временното класиране.

Домакините бяха пълни господари на терена през първата част, в която Атанас Илиев реализира първия си хеттрик в елита само за 17 минути игра, а "железничарите" от столицата с нищо не застрашиха сериозно вратата на Иван Дюлгеров.

След пропуски на Атанас Илиев и Уеслен Жуниор в началото "моряците" поведоха в 21-ата минута. Тогава Пабло Гарсия комбинира с Атанас Илиев, който овладя топката на границата на наказателното поле и шутира към долния ляв ъгъл на вратата, не оставяйки никакви шансове на Жарко Истатков - 1:0. Пет минути по-късно Антони Иванов върна неразчетено топката към свой съотборник, като Атанас Илиев я отне и вкара гол-красавец с мощен удар за 2:0.

В 38-ата минута Андреяс Калкан отне топката в центъра на терена и даде началото на контраатака. Испанецът проби през средата, след което отклони вдясно за Атанас Илиев, който с удар в десния ъгъл на вратата оформи своя хеттрик за 3:0, реализирайки 11-ия си гол от началото на сезона.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

Малко след почивката гостите имаха шанс да върнат едно попадение, но ударът на Симеон Мечев от границата на наказателното поле не намери целта. След това лека полека темпото спадна, а домакините владееха топката в по-големи периоди от време.

Атанас Илиев на два пъти и Васил Панайотов имаха шансове да вкарат четвърти гол във вратата на гостите, но Жарко Истатко предотврати това с блестящи намеси между 70-ата и 80-ата минута.

До края на двубоя Черно море намали оборотите, но не изпусна инициативата и се поздрави с крайния успех, който го изкачи на втората позиция с 58 точки и една повече от ЦСКА. Локомотив София е на 14-о място с 25 пункта.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛОКОМОТИВ СОФИЯ 3:0
1:0 Атанас Илиев (21), 2:0 Атанас Илиев (26), 3:0 Атанас Илиев (38)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
4 - Красимир Станоев центрира на втора греда от статично положение, където Диме Димов свали към Диого Тейшейра, който шутира, но ударът му бе блокиран от бранител на Черно море.
8 - Мазир Сула центрира от стандартно положение и Атанас Илиев отправи удар с глава, който бе отразен Жарко Истатков.
8 - Гостите не успяха да чистят топката по най-добрия начин, а Виктор Попов стреля от около 25 метра, но не успя намери очертанията на вратата.
9 - Уеслен Жуниор проби през центъра, навлезе в наказателното поле на столичните "железничари" и шутира, но Истатков отново се намеси.
18 - Цветомир Панов бе изведен в коридор в наказателното поле на Локомотив София и стреля от малък ъгъл, но Жарко Истатков отрази.
21 - ГОООЛ за Черно Море! Атанас Илиев получи топката на гранциата на наказателното поле и с премерен диагонален удар по земя реализира деветия си гол през сезона за 1:0.
23 - Уеслен Жуниор се обърна по страхотен начин в наказателното поле на Локомотив София и шутира с левия си крак към десния ъгъл на вратата, но Истатков спаси.
26 - ГОООЛ за Черно море! Антони Иванов сгреши в защитата на гостите и Атанас Илиев овладя топката, след което с мощен удар удвои аванса на домакините, вкарвайки десетия си гол в шампионата - 2:0.
38 - ГОООЛ за Черно море! Андреяс Калкан отне топката в центъра на терена и даде началото на контраатака, като испанецът проби през средата, след което отклони вдясно за Атанас Илиев, който с удар в десния ъгъл на вратата оформи своя хеттрик за 3:0.
45 - Диого Тишейра получи отляво в наказателното поле и нанесе моментално силен изстрел, който обаче прелетя далеч в аут.
45 - Край на първата част!
..........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
47 - Живко Атанас не изчисти по най-добрия начин топката, а Симеон Мечев се възползва и стреля от границата на наказателното поле, но покрай десния страничен стълб на вратата на Черно море.
53 - Диме Димов не успя да засече топката от изгодна позиция, а освен това в ситуацията бе маркирана и засада.
72 - Атанас Илиев получи топката на границата на наказателното поле, след което стреля към долния десен ъгъл на вратата, но Жарко Истатков отрази.
73 - След центрирането от корнера бранител на столичните "железничари" изби топката, но Васил Панайотов овладя на границата на наказателното поле и шутира, а Истатков отново спаси.
77 - Илиев получи топката и веднага стреля от границата на наказателното поле, но топката премина над напречната греда.
90+2 - Край на мача! Черно море размаза Локомотив София с 3:0 и задмина ЦСКА на втората позиция.

Черно море: 25. Иван Дюлгеров – 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров (464. Росен Стефанов), 2. Цветомир Панов – 71. Васил Панайотов (К), 5. Пабло Гарсия (4611. Илиан Илиев-младши) – 16. Андреяс Калкан (8523. Едгар Пашеко), 99. Уеслен Жуниор (7817. Мартин Милушев), 10. Мазир Сула (7829. Берк Бейхан) – 9. Атанас Илиев
Резерви: 84. Християн Славков – 4. Росен Стефанов, 11. Илиан Илиев-младши, 17. Мартин Милушев, 23. Едгар Пашеко, 29. Берк Бейхан, 32. Мартин Дичев, 33. Мишаел Алвес, 86. Исмаил Иса
Треньор: Илиан Илиев

Локомотив София: 88. Жарко Истатков – 12. Бруно Франко, 15. Лука Иванов, 4. Диме Димов, 31. Красимир Станоев, 22. Ивайло Найденов (7193. Стефан Ламбезе) – 26. Красимир Милошев (К), 20. Диого Тейшейра (7198. Стив Траоре), 21. Антони Иванов (4616. Симеон Мечев) – 7. Кевин Маи (7145. Димитър Митков), 11. Карлос Франса (859. Калоян Кръстев)
Резерви: 99. Бойко Димитров – 8. Бойчо Величков, 9. Калоян Кръстев, 15. Лука Иванов, 16. Симеон Мечев, 45. Димитър Митков, 77. Ерик Манолков, 93. Стефан Ламбезе, 98. Стив Траоре
Треньор: Данило Дончич

Стадион: "Тича", Варна
Съдия: Радослав Гидженов
ВАР: Георги Иванов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР