Черно море продължава със силното си представяне в шампионата през пролетния сезон. На “Тича” “моряците” победиха Видима-Раковски с 5:0 и се изкачиха до четвъртото място в класирането с 36, което може да даде участие в Лига Европа. Само с две повече има третият ЦСКА. За успеха два пъти се разписа Дончо Атанасов, а по един гол добавиха Георги Илиев, Даниил Ратников и Михаил Лазаров. Ситуацията за Видима е много тежка - тимът е последен с едва 12 точки.

Това е осми пореден мач за варненци без загуба в “А” група. Последната бе на 7 ноември миналата година с 0:4 от Калиакра. Успехът е трети пореден за тима след тези срещу ЦСКА (1:0) и Черноморец (2:1).

Преди срещата треньорът на домакините Стефан Генов имаше проблеми заради наказанията на Георги Божилов, Александър Александров и Димитър Петков. Като титуляри започнаха любимецът на агитката Станислав Стоянов, младият Росен Колев и Адемар.

Видима бе в оптимален състав, но и това не помогна на отбора да избегне 15-ата си загуба от 21 мача.

Мачът започна с ниско темпо и игра в центъра на терена, като домакините упражняваха натиск. В 11-ата минута бе първото по-сериозно положение и то бе за Видима. След центриране от корнер защитата на “моряците” увисна, но Александър Бранеков не засече добре топката и я прати в аут.

Черно море започна с опасните удари след 28-ата минута. Натискът даде резултат в 35-ата минута, когато Георги Илиев получи добър пас от Камазола и от воле направи 1:0. Пет минути по-късно Дончо Атанасов вкара интересен гол. Първо открадна от Александър Бранеков, след което стреля с левия крак по диагонала и прати топката в левия ъгъл на вратата. Кълбото намери дупка в мрежата и излезе навън, след което служител от Черно море закърпи скъсаното място.

В началото на второто полувреме “моряците” направиха 3:0. Две минути след подновяването на играта Дончо Атанасов се разписа след центриране от корнер на Георги Илиев и нескопосана игра на защитата на гостите.

При този резултат Видима опита няколко атаки и удара, но не успя да намали резултата. Напротив тимът допусна още два гола в 74-ата и 84-ата минути. Първо се разписа Даниил Ратников след асистенция на капитана Георги Илиев. След това друга резерва – Михаил Лазаров оформи крайното 5:0 след удар от малък ъгъл./БЛИЦ

Срещата по минути тук

ЧЕРНО МОРЕ – ВИДИМА-РАКОВСКИ 5:0
1:0 Георги Илиев (35), 2:0 Дончо Атанасов (40), 3:0 Дончо Атанасов (47), 4:0 Даниил Ратников (74), 5:0 Михаил Лазаров (84)

Черно море: 26.Илко Пиргов, 25.Сашо Александров, 6.Танко Дяков, 12.Марко Тиаго, 21.Георги Илиев, 7.Станислав Стоянов (63 - 27.Даниил Ратников), 55.Росен Колев, 3.Адемар (71 - 77.Владимир Каптиев), 23.Даниел Георгиев (81 - 20.Михаил Лазаров), 8.Дончо Атанасов 5.Самуел Камазола

Видима: 22.Пламен Колев, 14.Иван Скерлев, 6.Александър Бранеков, 17.Калин Щърков, 3.Самет Ашимов, 5.Георги Стойчев, 11.Владимир Владимиров (64 - 15.Ангел Русев), 7.Васил Велев (57 - 21.Николай Цветков), 9.Николай Владинов (73 - 20.Иванов), 10.Христо Господинов, 19.Евгени Игнатов

Стадион: “Тича”
Съдия: Ахмед Ахмед
Жълти картони: Александър Александров (Черно море); Васил Велев, Господинов (Видима)