Черно море победи Етър с 4:0 като гост в двубой от втория кръг на родната efbet лига.

Двубоят във Велико Търново започна вихрено и Курьор блесна с два гола за 5 минути между 4-ата и 9-ата, а до края на полувремето домакините пропуснаха няколко възможности да намалят резултата. Четвърт час преди края Курьор оформи хеттрика си, първи в първенството въобще за новия сезон, а резервата Денислав Ангелов оформи крайното 4:0 пет минути преди края.

Така "моряците" записаха първа победа в първенството и първи успех на стадион "Ивайло" във Велико Търново за последните 8 години. Етър пък остава единственият отбор у нас от началото на сезона, който няма спечелена точка и който не е отбелязал нито един гол.

ЕТЪР - ЧЕРНО МОРЕ 0:4
0:1 Матиас Курьор (4'), 0:2 Матиас Курьор (9'), 0:3 Матиас Курьор (77'), 0:4 Денислав Ангелов (85')

По-важното от мача по минути:
1' Начало на срещата.
4'  ГОООЛ за Черно море! Матиас Курьор беше най-добре пласиран след корнер с откри резултата с глава.
9'  ГОООЛ за Черно море! Отново Курьор беше в най-добра позиция и удвои резултата.
10'  Страхотна възможност за Етър! Антон Огнянов проби отляво и стреля от малък ъгъл, но не успя да се разпише.
34'  Огнянов подаде към Милчо Ангелов от свободен удар, но нападателят не уцели вратата с шут от малък ъгъл.
37'  Даниел Пехливанов отправи параболичен удар в левия ъгъл на вратата на Черно море, но стражът на гостите се справи отлично.
43'  Мариян Иванов пробва коварен удар с глава към горния ъгъл на Дюлгеров, но вратарят на "моряците" пак беше на мястото си.
45' Край на първата част.

46' Начало на втората част.
59' Родриго стреля по диагонала, но Иванов се справи и предотврати трети гол в мрежата си.
63' Милчо Ангелов опита удар с глава, но твърде слаб.
67'  Даниел Пехливанов овладя центриране и отправи мощен удар към вратата на Дюлгеров, но изстрелът бе неточен.
70'  Уникален пропуск на Етър! Иван Петков опита от няколко метра да вкара, вратарят на Черно море спаси, след това топката се разходи по голлинията, но бранител на "моряците" я изчисти далеч от вратата.
77'  ГОООЛ за Черно море! Матиас Курьор излезе сам срещу вратаря на Етър, а Иса притича до него. Двамата си размениха подавания, за да преодолеят Иванов и Курьор бутна топката в мрежата за 3:0.
85'  ГОООЛ за Черно море! Денислав Ангелов получи топката от Исмаил Иса, пое топката с гърди и я насочи във вратата за 4:0.
90+1' Патрик Андраде можеше да вкара пети гол за "моряците", но Иванов се справи.
90+3' Край на мача.

ЕТЪР: 1.Христо Иванов, 11.Антон Огнянов ( 9.Иван Петков), 44.Божидар Кацаров ( 16.Стелиян Добрев), 24.Георги Купенов, 71.Даниел Пехливанов, 14.Иван Скерлев , 70.Кольо Станев, 7.Милчо Ангелов, 26.Мариян Иванов ( 98.Валентин Йосков), 22.Никола Колев, 20.Яни Пехливанов
Резерви: 13.Анатоли Господинов, 8.Иван Михайлов, 3.Юлиян Райков, 17.Калоян Митев

ЧЕРНО МОРЕ: 25.Иван Дюлгеров, 6.Виктор Попов, 27.Даниел Димов, 5.Стефан Станчев, 2.Цветомир Панов, 10.Илиан Илиев  ( 16.Денислав Ангелов ), 71.Васил Панайотов, 72.Родриго Енрике ( 15.Патрик Андраде), 70.Стефан Велев, 19.Матиас Курьор  ( 99.Дани Кики ), 9.Исмаил Иса
Резерви: 22.Георги Георгиев, 8.Емил Янчев, 32.Мартин Дичев, 7.Ериксон Андраде

Стадион: "Ивайло", Велико Търново
Съдия: Георги Иванов