ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Черно море победи Ботев (Враца) с 2:0 като гост в среща от 27-ия кръг на Efbet лига навръх 102-ата годишнина от създаването на врачанския клуб.

Варненци продължиха позитивната си серия и вече имат четири поредни успеха в първенството, като нямат загуба от днешния си съперник от 2018 година насам.

Първият удар в мача бе на сметката на домакините в третата минута, но веднага след това варненци взеха инициативата. В седмата минута играчите на Илиан Илиев имаха претенции за дузпа за игра с ръка, а в 33-ата удар от дистанция на Виктор Попов премина на сантиметри встрани.

Пет минути преди края на първата част и Алекс Фернандес отправи хубав изстрел от границата на наказателното поле, но Костов се намеси.

3x500 лв. Бонус за мачовете от efbet Лига!

Втората част започна вяло, но десет минути след подновяването на играта домакините пропуснаха чудесен шанс да открият резултата. Мирослав Маринов се озова в добра позиция и стреля, но ударът му бе блокиран.

Срещата се оживи след 68-ата минута, в която домакините поискаха дузпа. В следващата атака Атанас Илиев можеше да се разпише за Черно море, но Костов спаси. Минута след това Георги Кабаков отсъди дузпа за Черно море, която Илиев превърна в гол за 1:0.

Малко след гола за варненци Ботев организира опасна атака, но ударът на Браян Переа премина покрай вратата.

Пет минути преди края Алекс Фернандес се възползва от отбита топка, стреля към вратата и след рикошет удвои преднината на варненци (2:0).

В продължението на срещата Исмаил Иса пропусна да направи резултата класически, след като ударът му се отби от напречната греда.

Черно море остана на четвърто място в класирането, но вече е на 6 точки зад третия ЦСКА 1948. Ботев (Враца) е на 11-а позиция с 24.

БОТЕВ (ВРАЦА) - ЧЕРНО МОРЕ 0:2
0:1 Атанас Илиев (75' дузпа), 0:2 Алекс Фернандес (85')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
3'  Първи точен удар в мача! Браян Переа шутира към вратата на Черно море, но Дюлгеров се справи.
7' ПРЕТЕНЦИИ за дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Ботев (Враца). Георги Кабаков подмина ситуацията.
21' Алекс Фернандес отправи удар от около 20 метра, но топката премина далеч от целта.
33'  Страхотен шанс! Виктор Попов отправи силен шут към вратата на Ботев, но на сантиметри покрай гредата.
40'  Нова възможност за "моряците"! Алекс Фернандес отправи плътен удар от границата на наказателното поле, но в обсега на Красимир Костов, който се намеси.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
46'  Играта е спряна за оказване на медицинска помощ на Чавдар Ивайлов, след като съперник стъпи на ръката му.
55' Хубаво центриране вляво от вратата на Черно море, но няма кой да засече топката.
56'  Нова опасност пред Дюлгеров! Мирослав Маринов стреля към вратата от метър-два, но защитник на Черно море застана на пътя му.
68'  ПРЕТЕНЦИИ за дузпа. Момчил Цветанов падна на тревата след контакт с Алекс Фернандес, но дузпа не беше отсъдена.
69' Атанас Илиев пое топката в наказателното поле, където стреля моментално, но Красимир Костов спаси.
70'  ДУЗПА за Черно море! Антонио Георгиев игра с ръка и Георги Кабаков посочи бялата точка.
75'  ГОООООЛ за Черно море! Атанас Илиев прати топката силно горе и направи безпомощен вратаря на Ботев (Враца).
77' Цветанов центрира отляво в наказателното поле. Браян Переа успя да отправи удар с глава, но покрай вратата.
85'  ГОООООЛ за Черно море! Удар на Атанас Илиев бе спасен, топката попадна у Алес Фернандес, той стреля, получи се рикошен и топката влезе във вратата на врачани.
90+4'  ГРЕДА! Исмаил Иса прехвърли Костов, но топката кацна върху напречната греда.
90+6' Край на мача.

Ботев Враца БОТЕВ (ВР): 76. Красимир Костов (К) - 4. Луиз Соарес, 6. Антонио Георгиев, 8. Диего Фераресо, 15. Мирослав Маринов (60 21. Жан-Пиер да Силва) , 17. Чавдар Ивайлов   (48' 18. Диого Барбоса), 19. Браян Переа (82' 14. Марко Мажуга  ) , 20. Меси Биатумусока, 23. Браян Мендоса, 11. Момчил Цветанов, 24. Стефан Гаврилов (46  28. Клери Сербер)
Резерви: 34. Федерико Рубио, 3. Мартин Кавдански, 9. Даниел Генов, 16. Красимир Тодоров, 22. Петър Колев,
Треньор: Даниел Моралес

Черно мореЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров – 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 35. Арлинд Дакай, 27. Даниел Димов (К) (63   9. Атанас Илиев  ), 23. Едгар Пачеко (46  33. Мишаел (73 32. Мартин Дичев), 7. Матеус Машадо (46 8. Мазир Сула ), 19. Александър Василев, 11. Алекс Фернандес , 86. Исмаил Иса
Резерви: 22. Георги Георгиев, 4. Росен Стефанов, 39. Николай Златев, 71. Васил Панайотов, 77. Стефан Велев
Треньор: Илиан Илиев

Съдия: Георги Кабаков
Стадион: "Христо Ботев", Враца
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР