Черно море спечели с 3:2 домакинството си на Славия от 14-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Тича". "Белите" поведоха в резултата в 10-ата минута чрез Радослав Кирилов, но с попадения на Матиас Курьор в 18-ата и 65-ата, и на Стефан Велев в 52-ата "моряците" стигнаха до 3:1. В края Калоян Кръстев също вкара за Славия.

За началото на мача двата отбора излязоха на терена със специални фланелки, на които пишеше "Почивай в мир, Адмирале!", като преди началния съдийски сигнал имаше едноминутно мълчаниe в памет на най-успешния треньор на варненския клуб Никола Спасов, който си отиде от този свят преди дни.

След успеха Черно море събра 21 точки и се изкачи на третото място във временното класиране. Също с 21 т. са ЦСКА и Арда, а шести с 20 е ЦСКА 1948. Славия остава на 13-ото място с 8 точки.

Треньорът на "моряците" Илиан Илиев даде шанс за изява в срещата с "белите" на цели 8 футболисти, продукт на школата на Черно море.

Избраниците му започнаха срещата с домакински натиск. Противно на логиката от случващото се на терена Славия успя да открие резултата в 10-ата минута. Филип Антовски финтира играч на Черно море и подаде на Радослав Кирилов, който реализира - 0:1.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Осем минути по-късно "моряците" изравниха. Файсел Касми центрира отдясно в наказателното поле, където Курьор с глава отблизо не остави шансове на Светослав Вуцов за 1:1.

В 21-ата минута Славия остана с човек по-малко, след като Радослав Терзиев получи червен картон. Илиан Илиев беше изведен зад отбраната на Славия, а бранителят на гостите го избута цинично в гърба и съдията Георги Давидов го изгони и даде фаул на границата на наказателното поле. Курьор изпълни прекия свободен удар, а талантът Вуцов спаси. Младият страж на Славия, който е син на треньора Вили Вуцов, се намеси блестящо и в 36-ата минута, когато Илиан Илиев остана сам срещу него.

В 41-ата минута Курьор бе изведен зад отбраната на Славия от Илиан Илиев и прехвърли излезлия пред наказателното си поле Вуцов. Топката обаче се отклони в левия страничен стълб на вратата на гостите и излезе аут.

Шест минути след почивката Черно море стигна до пълен обрат. Леандро Андраде центрира отляво в наказателното поле и след опит за изчистване стигна до Стефан Велев, който от въздуха с воле вкара за 2:1. В 65-ата Васил Панайотов пропусна също да се разпише, а секунди след това Илиан Илиев центрира от ъглов удар, топката стигна до Курьор, който с глава отбеляза за 3:1. Това е 15-ото попадение за звездата на Черно море от началото на първенството. Курьор е лидер при реализаторите.

В 88-ата минута Калоян Кръстев намали на 3:2, след като засече с глава центриране отляво от фаул, разписвайки се в далечния ъгъл на Дичевски.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

ЧЕРНО МОРЕ - СЛАВИЯ 3:2
0:1 Радослав Кирилов (10), 1:1 Матиас Курьор (18), 2:1 Стефан Велев (52), 3:1 Матиас Курьор (65), 3:2 Калоян Кръстев (89)

Срещата по минути с БЛИЦ:
* Мачът започва с едноминутно мълчаниe в памет на Никола Спасов. И двата отбора излязоха на терена със специални фланелки, на които пишеше ""Почивай в мир, Адмирале!".
1 - Начало на двубоя.
10  ГОЛ! Славия поведе с 1:0. Филип Антовски подаде на Радослав Кирилов, който излъга бранител на Черно море и стреля мощно, като не остави шанс на Иван Дичевски и прати топката в мрежата му.
18
 ГОЛ! Черно море изравни - 1:1. Дежурният голмайстор Матиас Курьор се разписа отблизо с глава, реализирайки в мрежата на младия страж на "белите" Светослав Вуцов.
21  Червен картон за Славия! Илиан Илиев беше изведен зад отбраната на гостите, а Радослав Терзиев го избута в гръб преди наказателното поле. Съдията Георги Давидов веднага изгони защитника на Славия.
36  Домакините имаха страхотен шанс да обърнат резултата, след като Илиан Илиев остана сам срещу Светослав Вуцов, но вратарят на Славия скъси ъгъла и се доближи към съперника, правейки страхотно блокиране не топката.
41  ГРЕДА! Курьор бе изведен зад отбраната на Славия от Илиан Илиев и прехвърли излезлия пред наказателното си поле Вуцов. Топката обаче се отклони в лявата греда на вратата на гостите и излезе аут.
45+2 - Край на първото полувреме.
---------------------
46 - Начало на второто полувреме.
52  ГОЛ! Стефан Велев наказва бившия си отбор Славия и дава преднина на Черно море - 2:1. Опитният халф се разписа след асистенция на Илиан Илиев.
65
 ГОЛ! 3:1 за Черно море. Курьор бележи второто си попадение в мача и 15-ото от началото на сезона в efbet Лига. Звездата на Черно море реализира отблизо с глава.
89
 ГОЛ! Калоян Кръстев бележи за 3:2. Филип Антовски центрира в наказателното поле на Черно море, където Калоян Кръстев се извиси и засече с глава, разписвайки се в далечния ъгъл на Дичевски.
90+2 - Край на мача. Черно море победи Славия с 3:2.

ЧЕРНО МОРЕ: 25.Иван Дичевски, 6.Виктор Попов, 27.Даниел Димов, 8.Емил Янчев, 2.Цветомир Панов (87  32.Мартин Дичев), 10.Илиан Илиев, 70.Стефан Велев , 71.Васил Панайотов (80  99.Павел Георгиев), 29.Файсел Касми (80  9.Исмаил Иса), 19.Матиас Курьор   (87  16.Денислав Александров), 15.Леандро Андраде (71  7.Родриго)
Резерви: 22.Георги Георгиев, 32.Мартин Дичев, 11.Мохамед Букаси, 99.Павел Георгиев, 9.Исмаил Иса, 16.Денислав Ангелов, 7.Родриго
Треньор: Илиан Илиев

СЛАВИЯ: 13.Светослав Вуцов, 3.Ертан Томбак  (57  23.Емил Виячки), 55.Андреа Христов, 17.Радослав Терзиев , 83.Христо Попадийн (25  77.Георги Вълчев), 38.Милен Гамаков, 73.Венцислав Бенгюзов (56  5.Мартин Атанасов), 11.Радослав Кирилов , 19.Филип Антовски, 20.Филип Кръстев, 9.Калоян Кръстев
Резерви: 12.Георги Панов, 29.Венелин Филипов, 77.Георги Вълчев, 22.Дарко Тасевски, 23.Емил Виячки, 4.Петър Патев, 5.Мартин Атанасов
Треньор: Александър Тарханов

Варна, стадион "Тича"
Съдия: Георги Давидов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация