Черно море спечели трудно във Враца и изпревари Берое ВИДЕО

"Моряците" задминаха и ЦСКА 1948 във временното класиране

снимка: LAP.bg
1 от 3

Черно моред спечели с минималното 1:0 при визитата си на Ботев (Враца) в срещата им от 26-ия кръг на efbet Лига и измести Берое от петата позиция във временното класиране, но тимът от Стара Загора е с мач по-малко. Пабло Гарсия (67) вкара първия си гол за "моряците" и им донесе успеха.

Гостите бяха по-активни в началото и създадоха няколко опасни положения пред вратата на Красимир Костов, но португалецът Жозе Гомеш не намери целта в нито един от случаите. В 12-ата минута домакините също показаха зъби. Чудесна комбинация между Петър Атанасов, Валери Домовчийски и Христо Златински завърши с неточен удар от воле на последния.

Последваха спокойни минути, а в 29-ата Родриго мина покрай няколко защитници на домакините и подаде много добре топката към Леандро Андраде, чийто удар не бе точен.

В 36-ата минута капитанът на домакините Валери Домовчийски бе сменен от Юлиан Ненов заради контузия, а малко след това Виктор Попов от "моряците" си опита късмет с далечен удар, но прати топката право в ръцете на Костов.

Малко след почивката Васил Панайотов подаде много добре топката по дясното крило и Пабло Гарсия я пропусна за Родриго, който излезе сам срещу Костов, но шутира слабо право в ръцете на вратаря.

Гостите бяха по-активни в предни позиции и в 67-ата минута поведоха с гол на Пабло Гарсия, който направи добавка на празна врата след отразен от Красимир Костов на нахлулия в наказателното поле Родриго. Това е първи гол за Гарсия с екипа на "моряците".

В самия край на мача домакините имаха две добри възможности да изравнят резултата, но вратарят Георги Георгиев спаси ударите на Даниел Генов и Юлиан Ненов.

След успеха си Черно море задмина ЦСКА 1948 и Берое, изкачвайки се на петата позиция, но столичани и тимът от Стара Загора с мач по-малко. Ботев (Враца) е на 11-о място с 22 точки.

БОТЕВ (ВРАЦА) - ЧЕРНО МОРЕ 0:1
0:1 Пабло Гарсия (67)

Най-интересното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
5 - След объркване между Красимир Костов и Илия Миланов топката попадна в Зе Гомеш, който шутира неточно
6 - Жозе Гомеш проби отляво и отправи неточен удар
10 - Родриго изведе по прекрасен начин Жозе Гомеш и нападателят на "моряците" напредна, след което шутира от малък ъгъл към вратата на Красимир Костов, но топката мина на сантиметри от страничната греда
12 - Чудесна комбинация между Петър Атанасов, Валери Домовчийски и Христо Златински завърши с неточен удар от воле на последния
28 - Виктор Попов изчисти в корнер опасно центриране към Петър Атанасов
29 - Родриго преодоля няколко защитници и намери Леандро Андраде, но неговият удар не бе точен
40 - Далечен удар на Виктор Попов и вратарят Красимир Костов хвана топката
45 - Край на първата част!
.......................................................
46 - Начало на второто полувреме.
50 - Родриго излезе очи в очи срещу вратаря Красимир Костов и отправи слаб удар, който не затрудни стража
67 - ГОООЛ за Черно море! Родриго нахлу в наказателното поле и отправи удар, а Костов спаси, но след това топката стигна до Пабло Гарсия и той я прати в мрежата за 0:1
81 - Даниел Генов е изведен зад защитата на "моряците", но е в положение на засада
89 - Силен удар на Даниел Генов от далечна дистанция и чудесна намеса на вратаря Георги Георгиев
90+1 - Резервата Юлиан Ненов също пробва късмета си и отново Георги Георгиев показа класа
90+3 - Край на мача! Черно море спечели с 1:0 във Враца и се изкачи на петата позиция пред Берое.

Съставите
Ботев (Враца): 33. Красимир Костов, 18. Илия Миланов , 37. Венцислав Керчев, 81. Атанас Зехиров, 77. Мартин Николов, 24. Алассан Н'Диайе (71 17. Чавдар Ивайлов), 23. Христо Златински , 22. Никола Колев (55 28. Самир Аясс), 9. Даниел Генов, 10. Петър Атанасов  (71 20. Дориан Бабунски), 30. Валери Домовчийски (36 94. Юлиан Ненов)
Резерви: 1. Христо Митов, 14. Димитър Буров, 20. Дориан Бабунски, 5. Костадинов Ничев, 17. Чавдар Ивайлов, 94. Юлиан Ненов, 28. Самир Аясс
Треньор: Веселин Великов

Черно море: 22. Георги Георгиев, 27. Даниел Димов, 28. Влатко Дробраров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов, 23. Пабло Гарсия , 15. Леандро Андраде (79 9. Исмаил Иса), 17. Велислав Василев (59 88. Павел Георгиев), 72. Родриго, 20. Жозе Гомеш (89 7. Родриго Вилела)
Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 32. Мартин Дичев, 7. Родриго Вилела, 9. Исмаил Иса, 88. Павел Георгиев, 5. Стефан Станчев, 8. Емил Янчев
Треньор: Илиан Илиев

Враца, стадион "Христо Ботев"
Съдия: Георги Димитров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация