Черно море записа победа в последната си контрола от зимната подготовка, играна на стадион “Тича” във Варна. „Моряците“ се наложиха с 3:1 над Созопол. В началото на годината двата тима също играха контрола, а тогава варненци се наложиха с 4:1. Тимът на Илиан Илиев приключва зимната подготовка с шест победи в шестте си проверки.

Още в деветата минута Черно море откри резултата. Родриго Вилела проби до отляво и върна топката към точката на дузпата, където Стефан Велев реализира за 1:0.

В 18-ата минута домакините удвоиха. Велев центрира отдясно, а Родриго Вилела намери топката от воле и я прати в мрежата след рикошет в страничната греда.

Десет минути по-късно “моряците” направиха 3:0. Вилела сложи топката на главата на Исмаил Иса, които се разписа с плонж.

В 67-ата влезлият след почивката Ариф Ферадов премина през двама бранители на Черно море и от малък ъгъл стреля, но Георги Георгиев спаси. Пет минути по-късно Васил Панайотов стреля опасно от пряксвободен удар, но топката премина на сантиментри от страничната греда.

В 77-ата минута за груб фаул срещу Велислав Василев за втори жълт картон бе изгонен Галин Димов, но неговото място зае Сава Савов. Две минути след това Цветомир Тодоров вкара за Созопол след грешка в защитата на Черно море.

Три минути преди края на мача Павел Георгиев отправи бомбен удар от границата на наказателното поле, но вратарят на Созопол спаси.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров (46-Георги Георгиев), Даниел Димов, Влатко Дробаров (46-Емил Янчев), Цветомир Панов (46-Мартин Дичев), Виктор Попов (65-Златин Станков), Велислав Василев, Родриго Вилела (75-Николай Златев), Родриго Енрике (46-Денислав Ангелов), Стефан Велев (46-Васил Панайотов), Пабло Гарсия (46-Павел Георгиев), Исмаил Иса (46-Базоло)