Черно море стартира с победа новия сезон в Първа лига, след като победи гостуващия новак в елита Витоша (Бистрица) с 1:0 в Каварна в мач от първия кръг. Георги Божилов вкара победния гол за "моряците".

През първата част домакините контролираха случващото се на терена, но не създадоха много голови положения. Най-близо от тях до попадение бе Цветелин Чунчуков, който в 33-ата минута пропусна да се разпише с глава от непосредствена близост.

Гостите от Бистрица чакаха своите шансове на контраатаки, при една от които Гьонов в 42-ата минута излезе сам срещу вратаря Михайлов, но се засуети и в последния момент загуби топката. Минута по-късно пък Михайлов се намеси решително след далечен шут на Садула.

След почивката "моряците" продължиха да бъдат по-активни, но правеха само безцелни центрирания в наказателното поле на противника. Все пак футболистите на Георги Иванов успяха да материализират превъзходството си в 63-ата минута, когато Георги Божилов изведе Черно море напред в резултата. Вратарят на гостите Михаил Иванов излезе неразчетено пред наказателното поле и Божилов се възползва от ситуацията след дълго подаване на Стефан Станчев, разписвайки се на празна врата за 1:0.

Три минути след гола Георги Божилов можеше да удвои аванса на "моряците", но останал сам срещу вратаря Михаил Иванов не успя да вкара нов гол. В 69-ата минута след удар на Атанас Зехиров топката се отбори от сглобката на вратата на гостите. До края на мача не се случи нищо интересно и Черно море заслужено стигна до трите точки.

ЧЕРНО МОРЕ - ВИТОША (БИСТРИЦА) 1:0
1:0 Георги Божилов (63)

Резултат с изображение за фк черно мореЧерно море: 33.Емил Михайлов , 5.Стефан Станчев, 9.Цветелин Чунчуков (8129.Марек Кузма), 13.Иван Коконов (5497.Николай Минков ), 14.Георги Божилов, 17.Мaртин Костадинов, 18.Атанас Зехиров (9070.Борислав Балджийски), 21.Георги Илиев , 22.Мариян Огнянов, 23.Илиас Хасани, 73.Ондрей Сукуп
Резерви: 25.Иван Дюлгеров, 70.Борислав Балджийски, 8.Емил Янчев, 29.Марек Кузма, 97.Николай Минков
Треньор: Георги Иванов - Гонзо

Витоша (Бистрица): 1.Михаил Иванов, 11.Даниел Кутев (6045.Григор Долапчиев), 8.Ивайло Лазаров (7510.Георги Амзин), 3.Йордан Върбанов, 4.Кристиан Узунов, 7.Кристиян Кочилов, 17.Михаил Петров (7577.Даниел Пеев), 24.Николай Христозов, 25.Отофе Пол, 6.Румен Гьонов , 14.Четин Садула
Резерви: 97.Християн Василев, 9.Ангел Стоянов, 5.Венцислав Бонев, 10.Георги Амзин, 45.Григор Долапчиев, 77.Даниел Пеев, 30.Илиян Попов
Треньор: Костадин Ангелов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - трансфери и подготовка

Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
5 - Домакините започнаха по-активно и Цветелин Чунчуков пропусна при първата по-сериозна ситуация за тях
8 - Неточен удар на Ивайло Лазаров от гостите
11 - Центриране на Коконов и защитниците на Витоша чистят топката
15 - Чунчуков опитва пробив в наказателното поле на гостите, но греши с подаването си
22 - Неточен удар с глава на Георги Божилов от домакините
30 - Далечен и неточен шут на Божилов
33 - Цветелин Чунчуков пропусна да се разпише с глава от непосредствена близост
38 - Опасна контраатака на гостите, но Отофе Пол реши да действа сам и в последния момент загуби топката
42 - Гьонов от гостите излезе сам срещу вратаря Михайлов, но се засуети и не успя дори да подаде на съотборник
43 - Садула от Витоша опита далечен изстрел, но вратарят Михайлов спаси с една ръка
45 - Край на първата част!
.............................................
46 - Начало на второто полувреме
52 - Двата тима играят предпазливо
58 - Безцелни центрирания в наказателното поле на Витоша от началото на втората част
63 -  ГОООЛ за Черно море! Вратарят на гостите Михаил Иванов излезе неразчетено пред наказателното поле и Георги Божилов се възползва от ситуацията след дълго подаване на Стефан Станчев, разписвайки се на празна врата за 1:0 при повторния си дебют за тима
66 - Божилов остана сам срещу вратаря на гостите и пропусна да удвои аванса на "моряците"
69 - ГРЕДА! Атанас Зехиров от домакините опита силен шут и топката се отбори от сглобката на вратата