Черно море победи Царско село с 1:0 като гост в среща от 31-ия кръг на Групата за Лига Европа на efbet лига.

С това "моряците" вече са недостижими на седмата позиция, даваща право на бараж за участие в евротурнирите, и с това убиха интригата, правейки протоколни срещите на Левски, Царско село и Ботев (Пловдив) до края. На 30 май Черно море ще гостува на Арда в Кърджали (четвъртия от топ 6) в директен мач за последно европейска квота и участие в Лигата на конференциите.

Двубоят на "Арена Царско село" започна вяло и първата част ще се запомни само с две по-опасни атаки на гостите от Варна. Началото на втората също не предложи нищо особено, докато не дойде 66-ата минута, в която гол на Царско село бе отменен заради засада.

Само шест минути по-късно варненци решиха всичко с попадение на Пабло Гарсия за крайното 1:0.

До края домакините останаха с човек по-малко заради втори жълт картон на Луис Педро в 76-ата минута, а десет след това играта беше спряна за малко заради това, че Илиан Илиев - младши и баща му (треньорът на Черно море) влязоха в спор с фен на Царско село.

efbet - 1000 лв. Нов Онлайн Казино Бонус

ЦАРСКО СЕЛО - ЧЕРНО МОРЕ 0:1
0:1 Пабло Гарсия (71')

По-важното от срещата по минути:

1' Начало на мача.
9' Стефан Велев подаде хитро към Родриго в наказателното поле. Играчът опита диагонален удар, но топката бе пресечена от противников футболист
31' Шанс за Черно море! Родриго се оказа непокрит в наказателното поле при центриране на Цветомир Панов отляво. Футболистът шутира от близка дистанция, но Иванов спаси.
45' Край на първата част.

46' Начало на втората част.
66'  ОТМЕНЕН ГОЛ! Карим Роси се измъкна от отбраната на Черно море и прати топката във вратата, но попадението няма да бъде признато, тъй като има сигнал за засада.
71'  ГОООЛ за Черно море! Пабло Гарсия засече центриране пред вратарското поле и отблизо откри резултата.
76'  Царско село остана с човек по-малко заради втори жълт картон на Луис Педро за това, че уцели с топката паднал на терена играч.
85'  Двубоят е спрян заради словесно пререкания между баща и син Илиеви, които имаха претенции към поведението на фен на домакините, който е наплюл треньора на варненци.

90+3 Край на мача.

Царско селоЦАРСКО СЕЛО:  1. Михаил Иванов, 3. Мартин Кавдански, 4. Ивайло Марков, 7. Лесли Де Са (61'  8. Християн Чипев), 11. Хари Денков (61'  10. Кристиян Тодоров), 14. Христо Попадийн, 17. Реан Даскалов, 21. Емануил Манев (85'  6. Божидар Томовски), 22. Луис Педро , 44. Карим Роси (72'  9. Кристиян Костадинов), 98. Дилян Георгиев
Резерви: 12. Кирил Трохаров, 25. Добрин Денев, 93. Алекс Любенов
Треньор: Антони Здравков

Черно мореЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 5. Стефан Станчев, 28. Влатко Дробаров , 2. Цветомир Панов, 6. Виктор Попов, 77. Стефан Велев, 23. Пабло Гарсия  , 72. Родриго (85' 27. Даниел Димов), 7. Родриго Вилела (63'  29. Файсел Касми), 10. Илиан Илиев (53'  15. Леандро Андраде), 20. Жозе Гомеш (46'  9. Исмаил Иса)
Резерви: 22. Георги Георгиев, 32. Мартин Дичев, 8. Емил Янчев
Треньор: Илиан Илиев

Стадион: "Арена Царско село", София
Съдия: Станислав Тодоров