ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте как прогнозираха мача Карина Караньотова и Христина Христова в играта Ефбет Лига на Букмейкър БЛИЦ

Черно море излъга у дома шампиона Лудогорец с 1:0 в един от най-интригуващите мачове от шестия кръг на efbet Лига. "Моряците" стигнаха до успеха с гол на Цветомир Панов (56), нанасяйки втора загуба на "орлите" в шампионата преди домакинството им срещу Аякс идния четвъртък от плейофите за влизане в групите на Лига Европа. Във втората минута от добавеното време на мача Игор Пластун бе изгонен с директен червен картон за грубо нарушение срещу Матеус Машадо. Матиас Тисера пък бе изгонен малко след това с червен картон, докато бе на резервната скамейка и се спречка с феновете на домакините.

Още в деветата минута Лудогорец бе много близо до гола. Бърнард Текпетей стреля силно от пряк свободен удар, топката рикошира в тялото на Александър Василев и стана почти неспасяема за вратаря Иван Дюлгеров, който все пак показа класа и със сетни усилия успя да избие с една ръка. Футболистите на Илиан Илиев отговориха почти незабавно с хубава атака и удар по диагонала на Мазир Сула. Той обаче не успя да намери рамката на вратата и прати топката в аут.

Лудогорец продължи да бъде по-активният тим в предни позиции, а най-сериозната заплаха за вратата на домакините идваше от Бърнард Текпетей отдясно. Именно той бе най-активният играч на разградчани и често бе заплаха за отбраната на домакините. След негово центриране от пряк свободен удар, Руан Секо се оказа на точната позиция и стреля силно, но топката премина над вратата на Иван Дюлгеров.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

Най-добрата възможност за домакините преди почивката дойде минута преди края на редовното време за първата част. Атанас Илиев бе оставен абсолютно непокрит в наказателното поле, получи топката и стреля, но Игор Пластун блокира удара и изчисти кълбото далеч от вратата.

След почивката в 56-ата минута с първия си точен удар домакините поведоха. Футболистите на Илиан Илиев отнеха топката в половината на Лудогорец отдясно по нападението си. След няколко грешни отигравания от играчите и на двата тима, топката попадна в Алекс Фернандес, който промени фронта на нападението и прати топката към включилия се от задни позиции Цветомир Панов. Бранителят пое и напредна на скорост към наказателното поле на гостите, където финтира Аслак Фон Витри и с удар по диагонала не остави шансове на Слуга - 1:0.

Няколко минути след гола на домакините, играчите на Черно море имаха претенции за дузпа. След колеблива изява на Сон в отбрана, Алекс Фернандес му отне топката и навлезе в наказателното поле, където след съприкосновение с играча на разградчани, падна на терена. Гидженов остави играта да продължи, а след това ВАР преразгледа ситуацията и потвърди решението на главния рефер.

В 68-ата минута Бернард Текпетей можеше да изравни резултата, но след опасния му удар по диагонал отдясно, от 20-тина метра топката прелетя над вратата на домакините. В 80-ата минута топката стигна до Матеус Машадо в наказателното поле на Лудогорец, нападателят на домакините се измъкна и стреля, но вратарят Симон Слуга успя да спаси. В 85-ата минута Кирил Десподов стреля опасно от пряк свободен удар по диагонал отляво, но топката отиде в ръцете на вратаря Иван Дюлгеров.

Във втората минута от добавеното време на мача Игор Пластун получи червен картон след консултация на съдията със системата ВАР. Наказанието беше заради нарушение срещу Матеус Машадо. Малко по-късно червен картон получи и Матиас Тисера от резервната скамейка на гостите след пререкания с феновете на домакините.

С тази победа „моряците“ събраха 16 точки и така си върнаха първото място във временното класиране, където „орлите“ са на 7-а позиция.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛУДОГОРЕЦ 1:0
1:0 Цветомир Панов (56)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на мача.
3 - Александър Василев изведе с отличен пас Васил Панайотов зад отбраната на Лудогорец, но капитанът на „моряците” не успя да поведе добре топката и загуби притежанието ѝ.
9 - Бърнард Текпетей можеше да изведе "орлите" напред в резултата. Ганаецът изпълни пряк свободен удар, топката рикошира коварно в играч на "моряците", което затрудни Иван Дюлгеров, но стражът на домакините се намеси брилянтно и спаси.
12 - Мазир Сула бе изведен на стрелкова позиция, но ударът, който отправи, премина встрани от вратата на Слуга.
44 - Топката стигна до Атанас Илиев в наказателното поле, но шутът му бе блокиран.
45+1 - Край на първата част!
................................................................
46 - Начало на второто полувреме.
56 - ГОООЛ за Черно море! Матеус Машадо намери Алекс Фернандес в центъра и той пусна топката към Цветомир Панов, който нахлу с нея в наказателното поле, където смени посоката и с десния си крак я прати в долния ляв ъгъл на Симон Слуга за 1:0.
60 - Алекс Фернандес отмъкна топката от Сон и нахлу в наказателното поле от дясното крило. Последва съприкосновение с бранителя на Лудогорец, но съдиите прецениха, че няма основания да бъде отсъдена дузпа.
68 - Клод Гонсалвеш центрира по земя и Бърнард Текпетей шутира над вратата от изгодна позиция.
69 - Машадо нахлу в наказателното поле вляво от вратата и направи прострелно центриране по земя. Топката обаче се отби в крака на Аслак Фон Витри и напусна очертанията на терена.
80 - Алекс Фернандес се промуши между двама футболисти на Лудогорец в наказателното поле. Топката стигна до Матеус Машадо, който стреля, но Слуга легна на земята и спаси.
90+2 - След намесата на ВАР съдията Радослав Гидженов изгони Игор Пластун с директен червен картон заради удар в лицето на Матеус Машадо.
90+5 - Матиас Тисера също получи червен картон на скамейката на гостите след спречкване между двата отбора и разгорещени страсти по трибуните.
90+10 - Край на мача! Черно море удари Лудогорец с 1:0 и се завърна на върха във временното класиране.

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов , 19. Александър Василев (7123. Едгар Пашеко), 6. Виктор Попов , 71. Васил Панайотов (К), 8. Мазир Сула (8935. Арлинд Дакай), 5. Пабло Гарсия, 11. Алекс Фернандес (8939. Николай Златев), 9. Атанас Илиев  (537. Матеус Машадо)
Резерви: 84. Християн Славков, 4. Росен Стефанов, 39. Николай Златев, 7. Матеус Машадо, 32. Мартин Дичев, 86. Исмаил Иса, 23. Едгар Пашеко, 10. Велислав Василев, 35. Арлинд Дакай
Старши треньор: Илиан Илиев

Лудогорец: 12 . Симон Слуга, 8. Клод Гонсалвеш (6882. Иван Йорданов), 17. Сон, 22. Франко Русо, 30. Педро Нареси, 32. Игор Пластун (К) , 37. Бърнард Текпетей (7011. Кирил Десподов), 44. Марсел Хайстер (4616. Аслак Фон Витри), 64. Доминик Янков (6390. Спас Делев), 77. Кайо Видал (637. Рик Джонатан), 99. Руан Секо
Резерви: 1. Серджио Падт, 5. Георги Терзиев, 6. Якуб Пиотровски, 7. Рик Джонатан, 10. Матиас Тисера , 11. Кирил Десподов, 16. Аслак Фон Витри, 82. Иван Йорданов, 90. Спас Делев
Старши треньор: Ивайло Петев

Стадион: "Тича", Варна
Съдия: Радослав Гидженов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР