Черно море направи 1:1 като гост на Монтана в мач от 22 кръг на efbet Лигата. По този начин „моряците“ влязоха в първата шестица на класирането, измествайки ЦСКА 1948. Монтана пък взе ценна точка в битката за оцеляване, но продължава да няма победа вече четвърти мач.

Гостите бяха по-активният тим на „Огоста“ и имаха предимство в притежанието на топката. Домакините заложиха на по-дефанзивен стил и разчитаха на контраатаки.

Вратарят на Монтана Благой Макенджиев имаше имаше няколко решителни намеси. През първото полувреме домакините нямаха шанс при удар на Тони Тасев от фаул, който се отби от напречната греда.

В 66-ата минута Монтана откри резултата. Реян Сенхаджи се разписа при разбъркване в наказателното поле на гостите след центриране от корнер.

Десет минути по-късно Жозе Гомеш изравни, след като беше точен с удар от границата на наказателното поле. Шест минути преди края Макенджиев направи ново решително спасяване, след като изби удар от близо на Даниел Димов.

Със спечелената точка на стадион „Огоста“ Черно море се изкачи на шесто място в класирането с 29 точки, една повече от ЦСКА 1948, който утре приема Ботев (Враца). Монтана пък събра актив от 19 точки и временно излезе на 11-о място, изпреварвайки Славия и Ботев (Враца), които са с мач по-малко. В следващия кръг Монтана гостува на Лудогорец, а Черно море е домакин на Левски.

Купа на България - сезон 2020/2021
efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

МОНТАНА – ЧЕРНО МОРЕ 1:1
1:0 Реян Сенхаджи (66), 1:1 Жозе Гомеш (76)

PFC MontanaМонтана: 30.Благой Макенджиев, 25.Александър Башлиев, 5.Раян Сенхаджи , 24.Давид Кики, 4.Радослав Терзиев, 6.Янко Ангелов, 33.Стефан Цонков, 8.Тони Тасев (89-7.Димитър Законов), 22.Стефан Каменов , 10.Владимир Айтов (72-13.Йордан Йорданов ), 11.Николай Минков (90+2-Стоян Предев)
Резерви: 1.Марио Кирев, 3.Иван Михов, 13.Йордан Йорданов, 26.Стоян Предев, 7.Димитър Законов, 17.Адам Буджамаа, 19.Росен Кръстев
Треньор: Атанас Атанасов

PFC Cherno More VarnaЧерно море: 22.Георги Георгиев, 27.Даниел Димов , 28.Влатко Дробаров, 2.Цветомир Панов , 6.Виктор Попов, 77.Стефан Велев (68-9.Исмаил Иса), 71.Васил Панайотов, 10.Илиан Илиев-младши  (88-23.Пабло Гарсия), 20.Жозе Гомеш  , 72.Родриго , 7.Родриго Вилела (79-17.Велислав Василев)
Резерви: 25.Иван Дюлгеров, 17.Велислав Василев, 5.Стефан Станчев, 16.Денислав Ангелов, 23.Пабло Алварес, 32.Мартин Дичев, 9.Исмаил Иса
Треньор: Илиан Илиев

Монтана, „Огоста“
Съдия: Ивайло Стоянов

Най-интересното от мача по минути
1 – Начало на мача
11 -  Благой Макенджиев се намеси решаващо след удар с глава на Жозе Гомеш от границата на вратарското поле
19 -  ГРЕДА! Далечен удар на Тони Тасев от фаул и топката се отби от напречната греда на вратата на Черно море
35 - Разбъркване в наказателното поле на Монтана завърши с удар на Илиан Илиев-младши, но топката излезе в аут
37 - Далечен удар на Васил Панайотов попадна право в Благой Макенджиев
45+1 - Край на първото полувреме
--------------
46 - Начало на второто полувреме
64 - Удар на Родриго Вилела от наказателното поле, но топката минава над врата
66 -  ГОООЛ! Монтана открива резултата. Реян Сенхаджи прати топката във вратата на гостите при разбъркване в наказателното поле след центриране от корнер
76 -  ГООЛ! Черно море изравни. Жозе Гомеш се разписа с удар от границата на наказателното поле
84 -  Страхотно спасяване на Макенджиев, който парира удар от близо на Даниел Димов
90+3 - Край на мача

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение