Черно море елиминира Левски от турнира за Купата на България след зрелище на 1/8-финалите, състояло се при страхотна атмосфера на стадион "Тича". "Моряците" спечелиха със 7:6 след дузпи (2:2 в редовното време и след продължения). При ударите от бялата точка за "сините" пропуснаха Филипе Нашименто и Нуно Рейш.

Първият, който беше вкаран от треньора Славиша Стоянович за сметка на Станислав Костов малко преди дузпите, се подхлъзна при изпълнението си и прати топка високо над вратата на Благой Макенджиев. Ако Нашименто беше вкарал, "сините" печелеха с 5:4 при 11-метровите наказателни удари...

Отборът на Славиша Стоянович беше само на секунди от успеха и в редовното време, но не така мислеше Георги Божилов, който влезе като резерва и вкара за 2:2 в 91-ата минута. В двете продължения не падна гол и последва изпълнението на дузпи. След тях ликуваха варненци.

Winbet - на един клик разстояние! (18+)

Припомняме, че именно с продължения Левски отстъпи на Черно море в 1/8-финалите на турнира през 2016 година, когато загуби с 2:3 на "Герена". Година по-рано пък "моряците" отнеха трофея на "сините" след успех на финала в Бургас с 2:1, дошъл именно след продължения.

Мачът днес започна отлично за Левски. Избраниците на Славиша Стоянович откриха в 9-ата минута чрез Жерсон Кабрал. Радостта на гостите обаче не трая дълго. Още в 12-ата Атанас Зехиров изравни, а в заключителните минути на редовното време настъпи пълната драма. В 78-ата минута Хали Тиам даде преднина на столичани, които точно, когато очакваха последния съдийски сигнал, бяха наказани от резервата Георги Божилов, разписал се за 2:2 в 91-ата минута. Така се стигна до продължения, в които двамата треньори извършиха и позволената четвърта смяна.

Още по-неприятното за Славиша Стоянович и "сините" е, че в срещата днес се контузиха двама ключови състезатели - защитниците Холмар Ейолфсон и Иван Горанов. Исланецът напусна принудително терена още в осмата минута. Горанов пък беше откаран в болница, след като в продълженията беше сменен.

В 34-ата пък съдията Ивайло Стоянов ощети Левски, след като не посмя да отсъди дузпа за гостите за игра с ръка на Пламен Димов.

Резервата на "сините" Ривалдиньо и Илиас Хасани получиха директни червени картони след последния съдйски сигнал на "Тича", когато настана меле на терена.

Левски и в този мач се радваше на мощна подкрепа от трибуните, но феновете отново трябва да преглътнат горчилката от поредното отпадане от Черно море, който отдавна се утвърди като кошмар на Левски.

КУПА НА БЪЛГАРИЯ – СЕЗОН 2018/19

ЧЕРНО МОРЕ - ЛЕВСКИ 7:6 след дузпи (2:2 в редовното време и след продължения)
0:1 Жерсон Кабрал (9), 1:1 Атанас Зехиров (12), 1:2 Хали Тиам (78), 2:2 Георги Божилов (90+1)

ПРИ ДУЗПИТЕ:
1:0  Георги Илиев с точно изпълнение в горния десен ъгъл на Митрев.
1:1  Жерсон Кабрал реализира в долния ляв ъгъл на Макенджиев, който за малко щеше да спаси
1:1 - ПРОПУСК! Георги Божилов стреля над целта.
1:2  Давид Яблонски реализира с топовен изстрел, Левски повежда.
2:2  Васил Панайотов вкара в долния десен ъгъл на Митрев.
2:3  Милош Цветкович с точно изпълнение. Защитникът на Левски също прати топката в долния десен ъгъл.
3:3  Радослав Василев вкарва.
3:4  Хали Тиам с рисково изпълнение, но все пак бележи в долния ляв ъгъл на Макенджиев.
4:4  Патрик Андраде реализира със силен изстрел.
4:4  ПРОПУСК! Филипе Нашименто се подхлъзна и пропусна, стреляйки високо над вратата.
5:4  Пламен Димов бележи и Черно море има преднина.
5:4  ПРОПУСК! Нуно Рейш пропусна и Черно море продължава! Топката срещна напречната греда и тупна пред голлинията. ЧЕРНО МОРЕ Е НА 1/4-ФИНАЛ!

Срещата по минути:
1 - Начало на 1/8-финала.
6 - Защитникът на Левски Холмар Ейолфсон се свлече в центъра на терена след съприкосновение с Жоржиньо. Положението му изглежда сериозно, а проблемът е в коляното.
8  Ейолфсон не може да продълви, Аймен Белаид влиза в игра.
9 ГОООЛ! Левски поведе с гол на Жерсон Кабрал - 0:1! Давиде Мариани подаде към съотборника си, който нанесе силен изстрел извън наказателното поле. Топката рикошира в гърба на бившия играч на "сините" Васил Панайотов и влетя в горния десен ъгъл на Благой Макенджиев.
12
 ГОООЛ! Черно море веднага изравни - 1:1! Атанас Зехиров се разписа. Васил Панайотов подаде на Георги Илиев в центъра на терена, а ветеранът с перфектен пас изведе Зехиров зад защитата, като той надбяга Аймен Белаид и успя да прокара топката покрай Божидар Митрев, изпращайки я в далечния му долен ляв ъгъл. Футболистът на Черно море посвети попадението на новороденото си дете.
34  Спорна ситуация: Габриел Обертан центрира в наказателното поле, Пламен Димов игра с ръка, съдията Ивайло Стоянов замълча и не уважи претенциите на "сините" за отсъждане на дузпа.
43  Митрев изби с една ръка опасно изпълнение на Георги Илиев от пряк свободен удар. Топката летеше право в горния ляв ъгъл на стража на гостите, който се намеси решително.
45 - Добавеното време е 2 минути.
45+2 - Край на първото полувреме.
--------------
46 - Начало на второто полувреме.
50 - Обещаваща атака на Левски беше спряна със засада на Кабрал. Телевизионните повторения показаха, че такава няма.
64  Радослав Василев повежда атаката на домакините, Илиан Илиев вади Жоржиньо.
65 - Опасно центриране на Радослав Василев, Митрев успя да улови топката.
72  Авторът на гола за Черно море Атанас Зехиров е сменен от младока Мартин Минчев.
75  Мариани отстъпва място на Станислав Иванов.
78  ГОООЛ! Хали Тиам бележи и Левски отново повежда - 1:2! Яблонски опита удар, но топката попадна право в непокрития Тиам, който засече между няколко играчи на Черно море и прониза отблизо Благой Макенджиев.
80  Мехди Фенуш е сменен от Георги Божилов.
84  Станислав Костов се размина с попадение, стражът на "моряците" отрази удара му.
87  Силен удар на Кононго, Митрев закачи топката с върха на пръстите си и я изби в корнер.
87  Нов пропуск на домакините. Опасно центриране пред вратата на Левски от Илиас Хасани, Радослав Василев стреля с глава, топката премина на сантиметър покрай лявата греда в аут. Мирослав Енчев направи неуспешен опит да я засече с шпагат.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+1  ГОООЛ! Черно море стига до 2:2! Георги Божилов е точен! Продължителна атака на домакините завърши с пас на Мирослав Енчев по земя към Божилов около точката на дузпата, откъдето нападателят насочи точно към долния десен ъгъл на Митрев и го преодоля.
90+3 - Край на редовното време - 2:2. Следват две продължения от по 15 минути.

91 - Начало на първото продължение.
91 - Припомняме, че в продълженията двамата треньори имат право на още една смяна - четвърта.
93  Втора принудителна смяна в Левски. Капитанът Иван Горанов напуска, след като беше ритнат в ребрата от Минчев. Младият Ивайло Найденов влиза в игра.
105 - Край на първото продължение.

106 - Начало на второто продължение.
107  Ивайло Найденов фаулира Георги Илиев и получава жълт картон.
113 - Илиан Илиев извършва четвърта смяна. Петър Витанов излиза, Патрик Андраде в игра.
116 - Удар на Станислав Костов не затруднява Макенджиев.
120  Станислав Костов е сменен от Филипе Нашименто.
120 - Край на продълженията. Победителят ще бъде определен с изпълнение на дузпи.

ЧЕРНО МОРЕБлагой Макенджиев, 33.Мирослав Енчев , Пламен Димов, Илиас Хасани, Уго Кононго, Атанас Зехиров  (72  90.Мартин Минчев ), Васил Панайотов, Георги Илиев, Петър Витанов (113  Патрик Андраде), Мехди Фенуш (80  Георги Божилов ), Жоржиньо (64  Радослав Василев )
Резерви: Иван Дюлгеров, Стефан Станчев, Патрик Андраде, Емил Янчев, Радослав Василев, Георги Божилов, Мартин Минчев
Треньор: Илиан Илиев

ЛЕВСКИ: 21.Божидар Митрев, 19.Милош Цветкович , 28.Давид Яблонски, 5.Холмар Ейолфсон (8  Аймен Белаид), 4.Иван Горанов (93  6.Ивайло Найденов ), 23.Хали Тиам , 22.Нуно Рейш , 26.Жерсон Кабрал , 8.Давиде Мариани (75  99.Станислав Иванов), 32.Габриел Обертан , 29.Станислав Костов (120  Филипе Нашименто)
Резерви: Мартин Полачек, Аймен Белаид, Ивайло Найденов, Ривалдиньо, Филипе Нашименто, Илия Юруков, Станислав Иванов
Треньор: Славиша Стоянович

Варна, стадион "Тича"
Съдия: Ивайло Стоянов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация , контузия