Черно море победи с 3:2 като гост ЦСКА 1948 и закотви на дъното отбора на Мирослав Миндев. Срещата се запомни с два автогола - дело на Георги Ангелов и Виктор Попов. За тима на Илиан Илиев се разписаха още Леандро Андраде и Жозе Гомеш. За столичани точен бе и Марио Топузов, който бе изгонен за два жълти картона в края на мача.

Двата тима започнаха спокойно и предпочитаха да не рискуват. Гостите от Варна владееха повече топката и именно те откриха резултата в 7-ата минута, когато Родриго Енрике центрира перфектно от дясното крило в наказателното поле, където Леандро Андраде първи стигна до топката и вкара за 0:1. След гола домакините погледнаха по-смело към вратата на Георги Георгиев, но не създаваха чисти положения за попадение. В 20-ата минута Ивайло Чочев отправи неточен удар, а две минути по-късно късметът лиши  "червените" от изравнително попадение след удар на оставения непокрит Марио Топузов при центриране от корнер. Топката рикошира на няколко пъти от купа от играчи пред вратата на Георгиев и излезе в корнер.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

В 35-ата минута усилията на домакините доведоха до изравнителен гол. Вратарят на гостите Георги Георгиев допусна ужасна грешка и изрита топката право в краката на Марио Топузов, който не се поколеба и я прати неспасяемо в мрежата за 1:1. Това е и първо получено попадение за "моряците" от началото на сезона. Малко преди почивката Георги Русев можеше да направи и пълен обрат, но Георги Георгиев се намеси блестящо и отрази удара.

На почивката и двамата треньори направиха по една смяна. В игра за домакините на мястото на Хайдаров се появи Гогов, докатро при "моряците" Жозе Гомеш замени Касми. Именно Гомеш реализира гол веднага след началота на вторите 45 минути. Той получи извеждащо подаване и напредна сам срещу Наумов, навлезе в наказателното поле и от около 15 метра вкара в мрежата на домакините.

В 66-ата минута Черно море реши всичко. Родриго пусна успореден пас към Гомеш пред вратата на ЦСКА 1948, а Ангелов опита да избие, но насочи топката в собствената си мрежа - 3:1 за гостите.

В 72-ата минута падна нов автогол, този път във вратата на варненци. При центиране в полето на гостите Виктор Попов прати топката в собствената си врата.

До края на срещата резултатът остана непроменен. Черно море е на върха с 11 точки, докато "червените" са на дъното с 1 точка.

ЦСКА 1948 - Черно море 2:3
0:1 Леандро Андраде (7), 1:1 Марио Топузов (35), 1:2 Жозе Гомеш (47), 1:3 Георги Ангелов (66-авт), 2:3 Виктор Попов (72-авт)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
7 - ГОООЛ за Черно море! Родриго Енрике центрира перфектно от дясното крило в наказателното поле, където Леандро Андраде първи стигна до топката и вкара за 0:1
20 - Ивайло Чочев отправи неточен удар към вратата на "моряците"
22 - Марио Топузов бе оставен непокрит при центриране от корнер, но след удара му топката рикошира в купа от играчи пред Георги Георгиев и излезе в нов корнер
35 - ГОООЛ за ЦСКА 1948! Вратарят на гостите Георги Георгиев допусна ужасна грешка и изрита топката право в краката на Марио Топузов, който не се поколеба и я прати неспасяемо в мрежата за 1:1
43 - Георги Георгиев спаси силен удар на Георги Русев
45 - Край на първата част!
......................................................
46- Начало на второто полувреме
47- ГОЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Жозе Гомеш получи извеждащо подаване и напредна сам срещу Наумов, навлезе в наказателното поле и от около 15 метра вкара в мрежата!
66- ГОЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Родриго пусна успореден пас към Гомеш пред вратата на ЦСКА 1948, а Ангелов опита да избие, но насочи топката в собствената си мрежа - 3:1 за гостите!
72- ГОЛ ЗА ЦСКА 1948! Виктор Попов отклони центрирана топка в собствената си мрежа, за да върне интригата в срещата.
81-
Червен картон! Топузов получи втори жълт картон за нарушение срещу Димов и е изгонен.
90+3- Край на мача!

ЦСКА 1948: 29.Даниел Наумов, 44.Костадин Илиев, 87.Симеон Петров, 25.Георги Ангелов, 66.Стивън Кирилов (71-98.Валентин Йосков), 22.Димитър Илиев, 18.Ивайло Чочев, 88.Мартин Хайдаров (46-64.Владимир Гогов), 7.Марио Топузов , 11.Денислав Александров, 10.Георги Русев
Резерви: 1.Димитър Тодоров, 98.Валентин Йосков, 21.Кристиан Върбанов, 20.Ангел Бастунов, 55.Марио Дилчовски, 64.Владимир Гогов, 3.Димитър Пиргов
Треньор: Мирослав Миндев

Черно море: 22. Георги Георгиев, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов , 2. Цветомир Панов, 23. Пабло Гарсия, 71. Васил Панайотов, 77. Стефан Велев, 29. Файсел Касми (46-20. Жозе Гомеш), 15. Леандро Андраде  (78-27. Даниел Димов), 72. Родриго Енрике (90+1- 32. Мартин Дичев)
Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 10. Калин Георгиев, 32. Мартин Дичев, 17. Велислав Василев, 20. Жозе Гомеш, 27. Даниел Димов, 7. Родриго Вилела
Треньор: Илиан Илиев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия