Черноморец победи Локомотив (София) с 2:1 в дербито на 10-ия кръг на “А” група. След успеха “акулите” продължават да са без поражение от началото на сезона – шест победи и четири равенства. С прибавените три точки отборът воден от Краси Балъков излезе на 3-о място, измествайки именно Локомотив (София). Бургазлии са с равни точки – 22, с Литекс, на три от лидера Левски. “Железничарите” поведоха с 1:0 с ранен гол на Искрен Писаров, но през второто полувреме Черноморец обърна резултата до 2:1 след попадения на Енис Хайри и дебютанта Муйтис Лис.

Локомотив започна прекрасно двубоя и поведе още в 6-ата минута. Светослав Дяков намери Искрен Писаров, който с прецизен удар изведе “червено-черните” напред в резултата. Последваха няколко далечни изстрела на играчи на Черноморец, но топката излизаше в аут, а и Боян Пейков показа добър рефлекс. В 19-ата минута Муса Койта от Черноморец стреля с глава, но защитник изби в корнер. Четири минути след това отново Койта този път със странична ножица би, но отново в аут. До края на първото полувреме домакините създадоха добри атаки, но първо Койта не успя да стреля точно в 30-ата минута, а след това Крумов от фаул не намери целта.

В началото на втората част мениджърът на бургазлии Красимир Балъков направи смяна и на мястото на Мартин Тошев пусна Муйтис Лис. Именно след негова атака Боян Пейков изчисти в корнер. След изпълнението на Марсио Нуньо Енис Хайри засече с глава и изравни резултата - 1:1. След попадението домакините продължиха да атакуват и редуваха положение след положение пред вратата на столичния тим. В 51-ата минута Лис игра с глава, но Гаров изби. В 56-ата минута отново тъмнокожият нападател пробва рефлексите на Боян Пейков със задна ножица.

В 57-ата минута дебютантът Муйтис Лис възнагради добрата си игра с гол за 2:1, с което донесе трите точки на Черноморец. Муса Койта направи двойно подаване с Орлин Старокин, защитникът напредна отляво, подаде в наказателното поле към непокрития Муйтис Лис и той прати топката във вратата. В 68-ата минута гостите имаха шанс да изравнят, но вратарят на Черноморец Паскал Борел закова топката на голлинията след удар с глава на Дерек Асамоа. След 70-ата минута гостите опитаха с центрирания да застрашат вратата на “акулите”, но в нито един от случаите не стигнаха до опасно положение. В добавеното време Муйтис Лис се озова сам срещу Боян Пейков, но вратарят излезе и на границата на наказателното поле се хвърли в краката на нападателя на Черноморец, за да спаси вратата си от трето попадение./БЛИЦ