Черноморец спечели втори пореден мач, след като победи Пирин като гост с 3:1 на рождения ден на треньора си Красимир Балъков. За “орлетата" това бе първа пролетна загуба. Тя вгорчи радостта на публиката от факта, че тимът домакинства на своя стадион “Христо Ботев” за първи път през сезона.

И четирите попадение в мача бяха дело на чуждестранни играчи на Черноморец. За успеха се разписаха Педриня, Фернандес и Морис, а Хейри си вкара автогол.

Гостите поведоха с 2:0 още до десетата минута. В 7-ата Тошев удари гледа, след като засече центриране от корнер. Педрина стигна до рикоширалата топка и я прати във вратата за 1:0. Две минути по-късно Фернандес мина през цялата защита на “зелените”, излъга Макенджиев и удвои.

Последваха силни минути за Пирин, като тимът правеше всичко възможно да се върне в мача. Това се случи в 28-ата минута, когато Енис Хайри си вкара автогол. “Орлетата” бяха близо до изравняването в 30-ата, но Тодор Паланков изпълни несериозно дузпа и Борел улови. До края на полувремето стражът на “акулите” се отчете с още няколко отлични изяви.

Веднага след подновяването на играта Митрески стреля с глава покрай вратата. В 51-ата Борел изби опасен удар на Златковски. В 69-ата минута Матиас Морис отне топката от Благой Наков, излезе сам срещу Мекенджиев и вкара за 3:1.

До края на мача Пирин искаше дузпа за игра с ръка на Зайц, а малко след това гол на Даниел Младенов бе отменен заради засада./БЛИЦ

ПИРИН – ЧЕРНОМОРЕЦ 1:3
0:1 Педриня (7), 0:2 Фернандес (9), 1:2 Хайри (28-авт), 1:3 Морис (69)

Пирин
: 12.Благой Макенджиев, 25.Мирослав Ризов, 27.Радослав Митревски, 6.Георги Георгиев, 26.Юлиян Попев, 10.Тодор Паланков, 14.Янко Сандански (46 - Николай Димиров), 17.Даниел Младенов, 20.Драги  Коцев, 29. Борис Кондев (46 - Благой Наков), 7.Зоран Златковски (78 - Симов)

Черноморец: 33.Паскал Борел, 4.Енис Хайри, 26.Терзиев, 6.Орлин Старокин, 14.Рикардо Андре, 10.Костадин Дяков (80 - Карбони), 18.Йохен Зайц, 20.Ектор Гонзалес, 23.Педриня, 9.Фернандес (52 - Морис), 13.Мартин Тошев

Стадион: “Христо Ботев”
Съдия: Вихрен Манев

Срещата по минути

Пирин домакинства на своя стадион за първи път през сезона
1 – Начало на мача
7 - ГОООЛ! 1:0 за Черноморец. След центриране от корнер Тошев удари греда. Педриня пое топката и я прати във вратата
9 - ГОООЛ! 2:0 за Черноморец. Фернандес мина през защитата на Пирин, излъга Макенджиев и вкара втория гол за своя тим

48 - Митрески засече центриране от корнер, но с глава стреля в аут
51 - Страхотна изява на Борел, вратарят изби удар на Златковски, който бе изведен добре от Коцев
69 - ГОООЛ! 3:1 за Черноморец. Морис отне от Наков, напредна и след като излезе сам срещу Макенджиев го прехвърли за 3:1
72 -
Играчите на Пирин искат дузпа за игра с ръка на Зайц. Защитникът изби от голлинията удар на Георги Георгиев