Черноморец (Поморие) се класира в “А” група за първи път в историята си. Отборът воден от треньора Петър Хубчев победи Видима-Раковски с 3:0 на баража, който се игра на стадион “Хаджи Димитър” в Сливен. Поморийските “акули” завършиха на второ място в Източната “Б” група и спечелиха баража срещу втория на Запад – Спортист (Своге) с 2:1 преди няколко дни. Днес тимът победи и 14-ия в “А” група Видима и го изпрати в “Б” група. Петър Хубчев и тимът от Поморие записаха уникални постижения само за 1 година. Преди 12 месеца отборът игра на финал за Купата на България, а днес влезе в "А" група. След няколко дни обаче Хубчев започва работа в "Ботев" (Пловдив).

От тук нататък обаче започват големите бъркотии в БФС. Както е известно, Черноморец (Поморие) е собственост на Митко Събев, който притежава в “А” група и Черноморец (Бургас). Според правилата това е непозволено и БФС трябва да решава какво ще се случва. Както БЛИЦ първи ви съобщи, има вариант Нефтохимик или Несебър да се обедини с тима от Поморие, за да участва в “А” група. Съществува и друга възможност - "А" група да остане с 14 отбора, ако БФС не позволи на Черноморец (Поморие) да участва в елита.

Два гола за поморийските “акули” реализира Васил Калоянов, а един добави Андрей Атанасов. Видима остана в намален състав, след като с червен картон беше изгонен Александър Бранеков.

Още в 6-ата минута имаше спорно положение на терена. Андрей Атанасов се откъсна към наказателното поле на Видима, вратарят Ивайло Василев го събори и съдията Станислав Тодоров му даде жълт картон. Щабът от Поморие искаше директен червен картон за стража на севлиевци. В 20-ата минута Андрей Атанасов отправи първия опасен изстрел, но в аут. В 26-ата минута Божинов от Черноморец отправи удар в горния ляв ъгъл, но Ивайло Василев с мъка изби. В 37-ата минута Евгени Игнатов бе изведен добре в наказателното поле на поморийци, но вратарят Лазар Йовишич се хвърли в краката му и улови.

През второто полувреме играчите на Черноморец (Поморие) разбиха съперника и нанизаха три гола. В 50-ата минута Васил Калоянов стреля, но покрай вратата. В 57-ата минута Андрей Атанасов надбяга Бранеков и прехвърли вратаря Ивайло Василев за 1:0 в полза на Черноморец (Поморие). До края на мача Видима напълно се отказа и загуби катастрофално. В 60-ата минута Васил Калоянов направи 2:0. Футболистът получи в наказателното поле, финтира бранител и реализира.

Минута след гола Бранеков от състава на Видима пое преждевременно към съблекалните, след като получи втори жълт и съответно червен картон. В 80-ата минута Васил Калоянов оформи крайното 3:0./БЛИЦ

ВИДИМА-РАКОВСКИ - ЧЕРНОМОРЕЦ (ПОМОРИЕ) 0:3
0:1 Андрей Атанасов (58), 0:2 Васил Калоянов (60), 0:3 Васил Калоянов (80)