Един от челниците в класирането Черноморец започна с издънка пролетния дял на първенството. В мач от 16-ия кръг “акулите” стигнаха само до равенство 1:1 като гост на Академик (София). Дебют начело на бургаския тим направи Антон Велков. И през есента двата тима откриха шампионата с равен – 0:0 в Бургас. Головете днес реализираха Георги Андонов и Аспарух Василев.

Още в 4-ата минута нападателят на Академик Иван Редовски можеше да открие, но вратарят на Черноморец улови негов удар с глава. Гостите поведоха с 1:0 в 32-ата минута след добро изпълнение на Георги Андонов от пряк свободен удар. Веднага след гола Пиер Мбемба от състава на “студентите” се размина с изравняването, като с глава би в аут.

Втората част започна отлично за Академик с гол на Аспарух Василев за 1:1. Той продължи с глава удар на Любомир Николов след корнер. Вратарят на Черноморец Паскал Борел искаше засада при попадението, но такава нямаше и не бе маркирана. До края на двубоя имаше още положения и пред двете врати, но до нов гол не се стигна. След равенството Академик е на 12-о място с 13 точки. В следващия кръг Черноморец приема ЦСКА, а "студентите" гостуват в Севлиево на Видима-Раковски./БЛИЦ

АКАДЕМИК - ЧЕРНОМОРЕЦ 1:1
0:1 Георги Андонов (32), 1:1 Аспарух Василев (49)

Срещата по минути
4 - Стойко Сакалиев центрира от пряк свободен удар, Иван Редовски нанесе удар с глава, вратарят Паскал Борел беше на мястото си и спаси.
32 - topka.jpg ГОЛ! Черноморец повежда на Академик - 0:1! Георги Андонов изпълни перфектно пряк свободен удар от около 25 метра и прати топката в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Борислав Стоянов.
45 - край на първото полувреме
------------------------------------------------------------
54 - smqna.jpg Първа смяна в състава на гостите от Бургас. Пламен Крумов напуска, в игра се появява Муса Койта.
75 - smqna.jpg Вкаралият днес за Академик Аспарух Василев отстъпва мястото си на Михаил Петров.
90 - Продължението е 3 минути
90+3 - Край на мача. Академик и Черноморец завършиха 1:1.
АКАДЕМИК: 85.Борислав Стоянов, 4.Иван Редовски (90-8.Едис Селимински), 5.Пиер Мбемба, 6.Петър Кюмюрджиев, 9.Стойко Сакалиев, 10.Аспарухов Василев (75-19.Михаил Петров), 13.Юлиян Петков, 14.Любен Николов, 15.Маркос Бонфим (83-3.Лъчезар Манчев), 16.Иван Иванов, 25.Кирил Динчев
Треньор: Борис Ангелов

4ernomorec.JPG
ЧЕРНОМОРЕЦ: 33.Паскал Борел, 15.Венелин Филипов (81-2.Траян Дянков), 26.Георги Терзиев, 4.Енис Хайри, 6.Орлин Старокин, 16.Тодор Паланков, 11.Пламен Крумов (54-39.Муса Койта), 14.Рикардо Андре, 77.Георги Андонов, 21.Лус Муйтис, 7.Савио Нсереко (69-13.Мартин Тошев)
Треньор: Антон Велков