Треньорът на Локомотив (Горна Оряховица) Ангел Червенков коментира загубата с 0:4 от Ботев (Пловдив) и определи поражението като заслужено. Специалистът призна, че играчите му са допуснали твърде много индивидуални грешки, макар да обвини съперника в симулативна игра.

„Искахме да играем с по-висока преса. Домакините използваха наши грешки в дефанзивен пан и много лесно стигаха до нашата врата. Получиха се изключително много ситуации за гол. Просто не можах да позная нашия отбор. Нито в подсигуряването бяхме добри, нито в изграждането на нашите действия в офанзивен план. Изключително много индивидуални и колективни грешки. Можехме да се върнем в мача в края на първото полувреме, когато излязохме четири човека срещу един, но невероятен пропуск на Курьор. Можеше да ни даде шанс, но последва отново несигурност след 55-ата минута. Закономерно загубихме. Можеше и да е с по-голям резултат”, коментира Червенков след поражението в Коматево.