Берое приема "Левски" в Стара Загора днес от 20:00 часа в мач от четвъртия кръг на "А" група. Това ще бъде четвърти път, в който Георги Иванов застава начело на "сините" като треньор. За трети път един срещу друг ще се изправят Петър Хубчев и Гонзо като треньори. Бившият нападател на "Левски" няма победа срещу наставника на Берое. Двамата са имали три срещи помежду си - Хубчев като треньор на старозагорци, а Гонзо начело на Черно море. В тези три мача Хубчев е постигнал една победа, а два двубоя завършват наравно.

Общо: 3 мача, 1 победа за Хубчев, 2 равенства

Георги Иванов замени испанеца Пепе Мурсия, който бе уволнен само след три кръга. Както вече стана ясно, днешният мач ще бъде четвърти опит на Гонзо да поведе от треньорската скамейка "сините". В предишните три дебюта треньорът постигна две победи и една загуба. През есента на 2009 година точно след мач с Берое на "Герена" смениха Ратко Достанич. Тогава Гонзо и Антони Здравков поеха нещата в свои ръце и дебютираха с успех в "А" група срещу Спортист (Своге) с 3:2 (дебютът им бе загуба от Залцбург с 0:1 в групите на Лига Европа). Вторият дебют на Гонзо като треньор бе през лятото на сезон 2011/12 - победа над Славия с 1:0, след като наследи Ясен Петров. Третият дебют бе през пролетта на 2012 година, когато Гонзо отново трябваше да спасява положението след смяната на Николай Костов. Любимецът на "сините" фенове обаче загуби от Литекс с 0:1, след това и от Лудогорец, което бе последният му мач начело на отбора.

Съдия: Ивайло Стоянов

Берое: Благой Макенджиев, Атанас Зехиров, Иво Иванов, Аласан Н'Дайе, Веселин Пенев, Костадинов, Самир Аясс, Венцислав Христов, Елиаш, Керкар, Мапуку
Резерви: М. Михайлов, Танко Дяков, Владимир Зафиров, Илия Мунин, Спировски, Крис Гади, Станислав Костов
Контузени: няма, Наказани: Иван Караджов
Треньор: Петър Хубчев

"Левски": Кристиян Наумовски, Радослав Димитров, Борислав Стойчев, Аймен Белаид, Веселин Минев, Георги Сърмов, Владимир Гаджев, Пламен Крумов, Антонио Аниете, Луис Педро, Валери Домовчийски
Резерви: Стефано Кунчев, Мигел Бедоя, Пламен Димов, Радослав Цонев, Роман Прохазка, Мариян Огнянов, Валери Божинов
Контузени: Пламен Илиев, Мирослав Иванов, Наказани: няма
Треньор: Георги Иванов

Баланс: 93 мача, 16 победи за Берое, 27 равенства, 50 победи за "Левски", г.р.: 170:93 за "Левски"
Баланс в Стара Загора: 47 мача, 14 победи за Берое, 17 равенства, 16 победи за "Левски", г.р. 56:55 в полза на Берое