Етър започна с победа контролите от зимната подготовка. „Виолетовите“ спечелиха с 2:1 гостуването на Литекс, като го направиха след обрат - с попадения на новото френско попълнение Пати Малумандсоко в 31-ата и Мартин Моран в 53-ата минути.

Етърци бяха без отсъстващите Крум Стоянов, Кольо Станев, Шано Буколда, Осама Алу и др., като групата бе допълнена с младите надежди Атанас Атанасов, Радослав Найденов, Димитър Колев, Георги Иванов и Радостиан Димитров.

„Виолетовите“ започнаха по-активно и владееха играта, но в 14-ата минута първи получиха гол. След центриране от фаул играч на Литекс засече топката във вратата за 1:0. Етърци атакуваха по-често, отправиха два удара покрай гредите, а в 31-ата минута логично изравниха. Николай Янков отдясно центрира от свободен удар и дошлият на проби френски централен защитник Пати от 3-4 метра с глава прати топката в мрежата – 1:1.

В 53-ата минута етърци поведоха. След хубава комбинация отляво Жан-Марк Тибое центрира и Мартин Моран с глава от няколко метра вкара за 1:2. До края не панда нов гол и "болярите" победиха.

В понеделник Етър заминава на предсезонен лагер в Поморие, който ще продължи до 2 февруари. Там ще се изиграят 4 контролни срещи. На 24 януари „виолетовите“ гостуват на Черноморец (Бургас). На 27 януари ще срещнат Янтра (Габрово), а на 31 януари – Септември (София). Съперник на 2 февруари ще бъде Спартак (Пловдив). После отборът се завръща във Велико Търново, а последната контрола преди старта ще бъде на 9 февруари срещу Локомотив (Пловдив) - в Стара Загора.

Съставът на Етър: Мартин Величков, Жан-Марк Тибое, Георги Александров, Георги Ангелов, Пати, Хосекарлос ван Ранкин, Мартин Моран, Моузес Кандидус, Николай Янков, Ловре Кнежевич, Диаманка Секу (Ангел Мартинов, Радослав Найденов, Дидис Лутумба-Пита, Димитър Колев, Радостиан Димитров, Мартин Николов, Ивайло Димитров, Атанас Атанасов, Георги Иванов).

Следете с БЛИЦ: Зимна подготовка 2024